סרטון ההתעללות בכלב | רה"מ: "לקבוע רף סף ענישה מינימלי כדי למצות את הדין עם המתעללים" - 0404
סרטון ההתעללות בכלב | רה משרד החקלאות

סרטון ההתעללות בכלב | רה"מ: "לקבוע רף סף ענישה מינימלי כדי למצות את הדין עם המתעללים"

ראש הממשלה נתניהו התייחס הערב (רביעי) לסרטון ההתעללות בכלב שפורסם ברשתות החברתיות וקרא לקבוע רף סף מינימלי להענשת מתעללים.

לדברי רה"מ: "יחד עם רבים מאזרחי ישראל, גם משפחתי ואני נחשפנו לסרטון ההתעללות בכלב בבת-ים. אי אפשר שלא להזדעזע. אנחנו חושבים על הכלבה האהובה שלנו קאיה ורעד עובר בנו. אני מבקש להודות לאזרחים רבים שגילו עירנות וליחידת הפיצו"ח של משרד החקלאות, יחד עם שוטרי מרחב איילון, שפעלו במהירות.

אני רואה בחומרה רבה התעללות בחסרי ישע – בני אדם ובעלי חיים כאחד. לכן יחד עם טל גלבוע, היועצת שלי לענייני זכויות בעלי חיים, פנינו ליו״ר הקואליציה מיקי זוהר כדי לקבוע רף סף ענישה מינימלי כדי למצות את הדין עם המתעללים. אנחנו לא מחכים לתמונות מחרידות כדי לפעול בנושא. אנו פועלים רבות למען שיפור מצבם של בעלי החיים בישראל.

בשבוע הבא יתכנס צוות בינמשרדי בראשות מנכ"ל משרדי, בשיתוף עם משרדי ממשלה שונים, במטרה לבחון את כל נושא אכיפת חוק צער בעלי חיים והטיפול על-ידי גורמי האכיפה. 
\

בשנה האחרונה קידמנו את תיקון פקודת חוק הכלבת (חוק קאיה), במטרה לאפשר הסגר ביתי לאחר נשיכה – במקום הכנסת הכלב למכלאה. החוק עבר בקריאה ראשונה בכנסת. הקציתי 5 מיליון ש"ח תוספת לתקציב עיקורי חתולים במטרה למנוע את התרבותם ברחובות ולהקל על סבלם. קידמנו תיקון להגנה על חיות הבר ואסרנו מכירת פרוות לצרכי אופנה. הוספנו רשימה של בעלי חיים נוספים שאסורים בצייד במסגרת חוק הגנת חיות הבר. בימים אלו אנו דואגים להעברת תקציבי עמותות למען בע"ח.

על הפרק עוד נושאים רבים לטיפול כמו הפסקת המשלוחים החיים, איסור מלכודות דבק, רפורמת לולי מעוף, הוצאת המכמורות מהים למניעת נזק אקולוגי ועוד. נמשיך לעבוד ולהביא הישגים רבים גם בתחום זה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]