השר מיכאל ביטון בסיור בשומרון: "לא ייתכן שיהיו ישובים ללא חשמל" - 0404
השר מיכאל ביטון בסיור בשומרון: רועי חדי

השר מיכאל ביטון בסיור בשומרון: "לא ייתכן שיהיו ישובים ללא חשמל"

השר לנושאים אזרחים וחברתיים במשרד הבטחון, מיכאל ביטון מכחול לבן סייר היום יחד עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, ח"כ משה ארבל וח"כ אוריאל בוסו מש"ס בישובים הצעירים בשומרון, בין השאר בחוות גלעד ובחוות יאיר.

בחוות יאיר נפגשו השר והח"כים עם יו"ר המזכירות עמיחי ונציגי המזכירות ובחוות גלעד נפגשו עם יו"ר המזכירות חננאל נמיר, ונציגי המזכירות וכן עם איתי זר. השר שוחח בשיחת וידאו עם יעל שבח אלמנתו של הרב רזיאל שבח הי"ד.

ראש המועצה האזורית שומרון, יוסי דגן, שוחח עם השר על בעיית הישובים הצעירים שעל אף החלטת ממשלה שהתקבלה לא חוברו לחשמל ומים וביקש לחבר את הישובים לחשמל ומים מסיבות הומניטריות.

יוסי דגן: "אסור להשאיר את הישובים הצעירים לקראת החורף שוב ללא מים וחשמל. זו משימה הומניטרית ממדרגה ראשונה. חצי מליון בני אדם ביו"ש רוצים להיות סוג א' לא רק בחובות אלא גם בזכויות. יש סיור בשומרון של שר בכיר מכחול לבן ושל חברי כנסת בכירים מש"ס זה מסר לאומי, זה מסר של אחדות לעם ישראל ואני שמח שאנחנו זוכים שיוצאת מכאן בשורה של שיתוף פעולה".

השר מיכאל ביטון הסכים להירתם לעניין ולסיוע ההומניטרי ואמר: "לא ייתכן שיהיו פה ישובים בלי חשמל. הגענו לכאן לסייע בבעיה של היישובים ובראש ובראשונה אנו רוצים לחבר לחשמל את מוסדות החינוך, בתי הספר והמעונות כדי שיהיו פה חיים טובים. נפעל יחד עם צה"ל ומשרד הבטחון כדי להאיץ את ההליכים הללו בשיתוף ההנהגה המקומית".

ח"כ אוריאל בוסו: "אני רוצה להודות קודם כל לשר ביטון ולחבר הכנסת ארבל ולראש המועצה, שחג וחול המועד אלו זמנים שמבחינתם לא זמן של חופשה, אלא פועלים כדי לסייע לדברים הומניטרים פשוטים כדי לקיים את היישובים כאן ביהודה ושומרון. ודווקא בעת הזו אנחנו חושבים שצריך לחזק את התיישבות האמיתית שלנו בארץ ישראל שיחיו בתנאים טובים כדי שנוכל להסתכל לחלוצים בעיניים ולהודות להם".

ח"כ משה ארבל, ששוחח גם הוא עם יעל שבח, מסר: "אני רוצה לומר קודם כל לומר תודה רבה, ליעל שבח אישה בעלת השראה, אלמנתו של הרב רזיאל שבח שבגללה אנחנו כאן ואנחנו נעשה כל מה שניתן כל התנאים הנדרשים כדי לחיות בכבוד לתושבי חוות גלעד".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]