5,058 דו״חות ניתנו ביממה האחרונה בגין הפרת הנחיות קורונה - 0404
5,058 דו״חות ניתנו ביממה האחרונה בגין הפרת הנחיות קורונה דוברות המשטרה

5,058 דו״חות ניתנו ביממה האחרונה בגין הפרת הנחיות קורונה

במהלך ביממה החולפת ניתנו ע״י המשטרה 5,058 דו״חות בגין ההפרות השונות, מרביתם בגין יציאה ממקום מגורים למטרה או פעולה שנאסרה – 3,100 דו"חות, ובהם גם 1,517 דו״חות בגין אי עטית מסיכה, 89 דו"חות בגין הפרות חובת הבידוד, 62 דו״חות בגין הפרות שונות של בתי עסק, וכן 202 דו"חות בגין שהייה של אדם במקום שנאסר (בבית עסק שפעילותו נאסרה, בסוכה של אחר, בחוף ים וכיו"ב).

אמש השוטרים ערכו ביקורים וביקורות אחר יישום ההנחיות ב-2,738 בתי עסק. כאמור עשרות בתי עסק נקנסו בגין ההפרות השונות, 6 בתי עסק נסגרו לאחר שימועים, ניתנו 224 אזהרות, וב-119 מקומות בוצע דילול קהל. בנוסף בוצעו בדיקות של הימצאות בבידוד ל-879 חולים מאומתים המאושפזים בבית וכן ל-2,125 מחויבי בידוד בכל רחבי הארץ.

מהמשטרה נמסר: "בימים האחרונים מתגברים אירועי האלימות המופנית כלפי שוטרים על רקע פעילות אכיפת תקנות הקורונה. אנו רואים בחומרה רבה כל ניסיון לפגוע בשוטרים המבצעים את תפקידם, ונפעל בנחישות לעצור ולמצות את הדין נגד כל מי שירים יד או חפץ אחר במטרה לפגוע בשוטרים, בכל זמן ובכל מקום.

משטרת ישראל תמשיך לפעול יחד עם הרשויות ויתר גורמי האכיפה לבלימת התפשטות הנגיף במטרה לשמור על שלום הציבור ובריאותו. המשטרה קוראת לציבור להישמע להנחיות שכן אי קיומן משבש את המאמץ הלאומי במאבק בהתפרצות הנגיף והתפשטותו בישראל. רק יחד נוכל לנצח את הנגיף".

דוברות המשטרה

דוברות המשטרה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]