השר כ״ץ הנחה לגבש תוכנית לסיוע מוגבר בחודשים הקרובים לעצמאים ולמובטלים - 0404
השר כ״ץ הנחה לגבש תוכנית לסיוע מוגבר בחודשים הקרובים לעצמאים ולמובטלים אולייביה פיטוסי, פלאש 90

השר כ״ץ הנחה לגבש תוכנית לסיוע מוגבר בחודשים הקרובים לעצמאים ולמובטלים

שר האוצר ישראל כ״ץ הנחה את אנשי משרד האוצר לגבש תוכנית לסיוע מוגבר בחודשים הקרובים לעצמאים ולמובטלים וזאת עקב התמשכות הסגר והפגיעה הקשה הצפוייה בעצמאים ובעסקים, ויציאת עובדים רבים לחל״ת.

התוכנית תכלול תוספת מקדמות וסיוע נוסף לעצמאים ולעסקים בדרכים שיגובשו, ומענקים חודשיים תוספתיים בסך אלפי שקלים למובטלים בעלי שכר נמוך, עד לגובה תקרה שתקבע, שנמצאים תקופה ממושכת בחל״ת, או הוצאו כעת לחל״ת.

העיקרון המנחה יהיה כי במידה והסגר יסתיים קודם לסיום תקופת הזכאות למענק הנוסף, כפי שתקבע, יוכל העובד לחזור למקום עבודתו ומענק הזכאות ישולם לו כתוספת שכר תוך כדי עבודתו.

התוכנית תבוא בנוסף למענקים הקבועים שניתנים במסגרת רשת הבטחון הכלכלית והמענקים לשימור עובדים שניתנו למעסיקים שישמרו את העובדים במקום עבודתם ודמי האבטלה המשולמים לכל מובטל עד אמצע השנה הבאה והמענקים למקבלי מס הכנסה שלילי, שכבר החלו להיות משולמים.

השר כ״ץ אמר בדיונים כי בכוונתו להציג לרה״מ בימים הקרובים את התוכנית ולהביא אותה לאישור מהיר בממשלה ובכנסת כדי לסייע למובטלים, לעצמאים ולבעלי העסקים בתקופה קשה זאת, בגלל התמשכות הסגר: ״הערבות ההדדית והאחריות הלאומית מחייבת את כולנו לא להפקיר את השכירים והעצמאים לגורלם ולסייע להם ככל שנדרש – וכך בכוונתי לעשות״.

הוא הבהיר כי הדבר החשוב ביותר מבחינתו הוא לאפשר לעסקים הקטנים ולעסקים שאינם מקבלים קהל לשוב לעבודתם מיד לאחר חג הסוכות וכי בכוונתו להוסיף ולהאבק על עמדה זו בדיונים ובהכרעות הצפויות בנושא בישיבת קבינט הקורונה הקרוב.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]