ח"כ מיכל שיר בשומרון: "לחבר חשמל ומים לישובים הצעירים" - 0404
ח רועי חדי

ח"כ מיכל שיר בשומרון: "לחבר חשמל ומים לישובים הצעירים"

ח"כ מיכל שיר קיימה היום (שלישי) סיור בשומרון עם ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן, בישובים הצעירים חוות יאיר נופי נחמיה חוות גלעד, וכן ביקרה בישוב הוותיק איתמר. הסיורים התקיימו על פי כללי משרד הבריאות.

ח"כ מיכל שיר הזדעזעה לגלות באילו תנאים חיים התושבים בישובים הצעירים שלא חוברו למים וחשמל: "מאוד מרגש להיות בחוות גלעד, לראות את ההתיישבות, אבל  זה פשוט חורה שאזרחי המדינה שעומדים בכל החובות שלהם – נאבקים כדי להדליק קומקום, נאבקים כדי לחמם את הילדים שלהם בחורף. זה לא ייאמן שמדינת ישראל אחרי החלטת ממשלה שהחליטה שהמקום הזה, חוות גלעד, צריך להיות מחובר למים וחשמל כמו בני אדם נלחמים על קיום בסיסי. אנחנו צריכים לפתור את הבעיה הזו,  ובעזרת השם אנחנו נפתור אותה בקרוב. והיישוב הזה ילך יגדל וישגשג. 

אני דיברתי עם השר מיכאל ביטון, ובסוף יש היענות לחבר את היישובים הצעירים ביהודה ושומרון מצד משרד הבטחון למים וחשמל בהקדם האפשרי. בשבוע הבא נשב שוב עם משרד הבטחון כדי שנראה איך זה קורה עכשיו, לא מחר ולא מחרתיים, כדי שאנשים יוכלו להתחמם בחורף. אנחנו נדאג לכל ההתיישבות הצעירה עוד בחודש חודשיים הקרובים".

ח"כ שיר סיימה בהבטחה: "אני בחורף הקרוב אגיע לכאן עם המשפחה שלי והילדים בני שנתיים ושלוש כדי לוודא שכמו שלילדים שלי ברמת השרון חם בחורף בלילה גם לילדים בשומרון יהיה חם בכל מקום בו הם נמצאים".

יוסי דגן ראש המועצה האזורית שומרון חיזק את דבריה: "אנחנו חצי מיליון אזרחי ישראל שגרים ביהודה ושומרון, לא נהיה סוג ב'. נוצר מצב היום שבזכויות אנחנו סוג ת' המציאות שראינו היום בחוות יאיר ובמקומות נוספים ביהודה ושומרון, מקומות שמדינת ישראל החליטה להכיר בהם כיישובים מן המניין, כעבור שנתיים וחצי אין תכנון ואין מים ואין חשמל זה לא מתקבל על הדעת. אני מודה לך מאוד שנכנסת לזה באופן אישי. זה תיקון עוול ממדרגה ראשונה, כל אדם מוסרי צריך להתקומם נגד הדבר הזה".

כזכור בינואר 2018, מייד לאחר רצח תושב חוות גלעד הרב רזיאל שבח בפיגוע ירי, התקבלה החלטת ממשלה להסדיר את חוות גלעד וניתנה הוראה של ראש הממשלה לחבר את הישוב מיידית למים וחשמל. עד עתה הדבר לא נעשה. כמו כן התקבלה החלטת ממשלה לחבר את הישובים הצעירים ביו"ש למים וחשמל. רבים מהם עד לרגע זה לא חוברו למים וחשמל ועומדים בפני חורף ארוך וקשה.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]