ריבלין: "אף אחד לא רוצה לחיות במדינה בה שוררת אנרכיה" - 0404
ריבלין: פלאש 90

ריבלין: "אף אחד לא רוצה לחיות במדינה בה שוררת אנרכיה"

על רקע המאבק בנגיף הקורונה ואכיפת הסגר, ביקר היום (שלישי) הנשיא רובי ריבלין במרכז השליטה של אגף התנועה של משטרת ישראל. את הנשיא ליווה מ"מ מפכ"ל המשטרה ניצב מוטי כהן. 

השניים השתתפו בהערכת מצב בהשתתפות ראש אגף מבצעים ניצב אמנון אלקלעי וראש אגף משטרת התנועה ניצב אלון אריה. הנשיא האזין לסקירה המבצעית על פועלם של השוטרים והאמצעים אשר משמשים אותם בחודשים האחרונים בהתמודדות המשטרתית בימי המאבק בנגיף הקורונה. בסוף ביקורו שוחח הנשיא באמצעות רשת הקשר עם כל שוטרי אגף התנועה, הודה להם על עבודתם ואיחל להם חג שמח.

במסגרת הנאום שנשא במהלך ביקורו, בפני פורום הפיקוד הבכיר של המשטרה, אמר ריבלין: "אין פה מאבק של אזרחים נגד משטרת ישראל. ברחובות שלנו אין מחאה נגד משטרת ישראל. יש ביקורת, לפעמים חריפה עד מאוד, אבל הכעס לא מופנה כלפיכם. אני מאמין שאף אחד מאיתנו לא רוצה לחיות במדינה שבה שוררת אנרכיה, במדינה שבה אין כבוד לשלטון חוק או מנגנונים לאכיפת החוק.

אני רואה בדאגה את השיח הפוליטי שנרקם סביב ההנחיות למאבק בקורונה ואני רק מתפלל, כל הזמן, שלא תתפתח כאן שנאת חינם. חופש הפולחן וחופש המחאה הם שני יסודות מרכזיים בדמוקרטיה שלנו, ויש לעשות כל מה שניתן על מנת לאפשר אותם באופן מרבי, בהתאם למגבלות הימים האלה.

דווקא בימים אלו אתם נזקקים לאורך רוח. אני יודע שאני מבקש מכם יכולת הכלה והבלגה בלתי אפשרית לעיתים. ואני מבקש מכם לזכור שאין לנו ארץ אחרת, ואין לנו משטרה אחרת, ואנחנו חייבים להאמין לכם, השוטרים, ולמשטרה, שהיא רואה לנגד עיניה אך ורק את שלום האזרח".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]