שוטרת מג"ב שסטרה לילד בן 8 ביצהר הורשעה בדין משמעתי - 0404
שוטרת מג

שוטרת מג"ב שסטרה לילד בן 8 ביצהר הורשעה בדין משמעתי

שוטרת מג"ב, אשר סטרה לילד בן 8 בגבעת 'קומי אורי' ביצהר לפני כשנה, הורשעה בדין משמעתי וננזפה בחומרה, כך עולה מכתב הגנה שהגישה המשטרה לתביעת פיצויים שהגישו הורי הילד, באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו.

עוד נחשף כי בתחילה הכחישה השוטרת את הסטירה בחקירת מח"ש, בסתירה לתיעוד ולהודאות חברתה לצוות ומפקדיה. האירוע אירע לפני כשנה, בזמן שהצבא הכריז על גבעת 'קומי אורי' כשטח צבאי סגור.

בסרטון האירוע נראים מספר ילדים מסביב לשתי שוטרות כשהם צועקים לעברן, כשלפתע אחת מהן קמה, תופסת את אחד הילדים וסוטרת לו בפניו. הורי הילד הגישו תביעה נגד השוטרת, באמצעות עו"ד מנשה יאדו מארגון חוננו.

לפי כתב ההגנה שהגישה המשטרה, השוטרת שסטרה לילד נחקרה כבר למחרת היום על ידי חוקרת מח"ש. בחקירתה הכחישה השוטרת כי סטרה לילד. החוקרת ניסתה לעמת אותה עם הסרטון שהתפרסם "את מתועדת בסרטון נותנת לילד, לקטין סטירה לפניו, כאפה לפניו בלי קשר לזווית או לא לזווית", והשוטרת שבה ומכחישה מספר פעמים "זה לא היה כאפה".

למרות הכחשותיה, מפקידה של השוטרת וכן חברתה למשמרת הודו כי השוטרת סטרה לילד. חברתה למשמרת אמרה בחקירת מח"ש "ישבנו באוהל.. ש' יצאה ותפסה את הילד ונתנה לו כאפה, הוא אמר לה משהו אבל אני לא זוכרת.. ובגלל זה היא יצאה אליו".

כאמור, לאחר החקירות החליטו במח"ש להעמיד את השוטרת לדין משמעתי. השוטרת נשפטה ע"י מפקד גדוד אלון, והודתה בעובדות ובאשמה. היא הורשעה בשימוש בכוח כלפי אדם במסגרת מילוי תפקיד, וננזפה בחומרה.

"תכלית התביעה לייצר הרתעה מסויימת מפני פגיעה של שוטרי מג"ב במתיישבים, מבוגרים וילדים", אומר עו"ד מנשה יאדו. "לצערנו הרתיעה של כוחות הביטחון שאנו רואים אותה חדשות לבקרים מול ערבים ביהודה ושומרון, שמזלזלים ופוגעים בחיילים ושוטרים, זורקים אבנים ובקבוקי תבערה ופוגעים בגוף ובנפש, כאשר החיילים והשוטרים עומדים ונצבים סטטים מול אותם פורעים ובהרבה מקרים אינם מגיבים כלל".

ממג״ב נמסר: ״עם היוודע המקרה בשנה שעברה, הוא הועבר לבחינת מח״ש שהחליטו להעבירו לטיפול משמעתי, ובהתאם הלוחמת נשפטה במג״ב בהליך של דן יחיד. מדובר בהתנהלות חריגה ופסולה והיה מצופה מהלוחמת לנהוג אחרת״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]