ח"כ קלנר על תגובת השגרירה הגרמנית לפנייתו בעניין מימון הגנה משפטית למפגינים בישראל: "מתנשאת - לא נרפה!" - 0404
ח עדינה ולמן, דוברות הכנסת

ח"כ קלנר על תגובת השגרירה הגרמנית לפנייתו בעניין מימון הגנה משפטית למפגינים בישראל: "מתנשאת – לא נרפה!"

יו"ר השדולה למאבק בדה-לגיטימציה ואנטישמיות, חבר הכנסת אריאל קלנר, פנה לאחרונה במכתב חריף לשגרירי המדינות המממנות את "הקרן למגיני זכויות אדם" המספקת הגנה משפטית למפגינים מול מעון רה"מ בבלפור.

חה"כ קלנר כתב היום (שני) על תגובת השגרירה הגרמניה לפנייתו: "תגובתה בדבר התערבות מדינתה במימון הגנה משפטית למפגינים בישראל, לא יכולה להיות יותר מתנשאת.

מעבר לטון הפטרנליסטי משל היינו קולוניה או מדינת חסות, המכתב כולל לא מעט עיוותים;

ראשית, השגרירה טוענת שהמימון נעשה בצורה שקופה – ובכן, הסיבה היחידה שבגללה אנו יודעים כמה גרמניה העבירה ל"קרן למגיני זכויות אדם" ולארגונים ישראלים אחרים, היא חוק השקיפות הישראלי שמחייב עמותות ישראליות לדווח על תמיכה ממדינות זרות. שום שלב בתהליך המימון הגרמני מצד עצמו – החל מבחירת הארגון, החלטה על תקציב ופרוייקט – אינו שקוף.

שנית, בשנים 2016-2017 גרמניה הקצתה 7 מיליון אירו ל-26 ארגונים ישראלים ש-46% מתוכם מקדמים BDS וחרם נגד ישראל – את כל המהלך הזה השגרירה מתארת במכתב כמדיניות של "בעלת ברית" ו-"כתרומה לשיח הפלורליסטי בישראל". ואני רוצה לשאול, עם תרומות כאלה, מי צריך אויבים?

אמשיך לפעול בעניין. לא נרפה!"

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]