מ״מ מפכ״ל המשטרה התחייב בפני דרעי שיפעל בנושא יחס המשטרה לחרדים - 0404
מ״מ מפכ״ל המשטרה התחייב בפני דרעי שיפעל בנושא יחס המשטרה לחרדים עדינה ולמן, דוברות הכנסת

מ״מ מפכ״ל המשטרה התחייב בפני דרעי שיפעל בנושא יחס המשטרה לחרדים

בעקבות התיעודים הקשים שפורסמו בשעות האחרונות בכל הריכוזים החרדים – שוחח כעת יו״ר ש״ס השר דרעי עם מ״מ מפכ״ל המשטרה מוטי כהן והתריע בפניו כי ההתנהגות הקשה של השוטרים בכל הריכוזים החרדים, ייגרמו לאווירה קשה ולפגיעה בשמירת ההנחיות בתוך ציבור שרובו המוחלט שומר על כל ההנחיות וההוראות.

השר דרעי עדכן את מ״מ המפכ״ל כי עד כניסת הכוחות לרחובות הריכוזים החרדים, היה שקט מוחלט ושמירה מלאה של כל ההנחיות. מר כהן התחייב בפני השר דרעי כי הוא יבדוק את הנושא לעומק ויפעל להוריד את ההנחיות לשטח.

ממשטרת ישראל נמסר בנושא התיעודים: ״‏בהמשך לתיעוד שהופץ מהפרות הסדר בירושלים – מדובר בתיעוד חלקי, שאינו מציג את ההתרחשות המלאה. בכל מקרה, האירוע ייבדק על ידי הגורמים המוסמכים לכך. כוח משטרה הוזעק למקום בעקבות דיווח על שריפות פחים וחסימות שביצעו עשרות פורעי חוק

‏עשרות החלו להתגודד סביב השוטרים ובתוך זמן קצר אף ליידות לעברם אבנים, בקבוקי זכוכית ושקיות מים ושתן. השוטרים הדפו אותם, ובהמשך ילדים ניסו לחסום את הכבאית ולהפריע בעבודתה, בהם הילד המופיע בסרטון, שנהדף על ידי השוטר לאחר שקודם לכן הורחק שוב ושוב מהמקום כאשר ניסה לחסום רכבים עם חבריו.

‏לאחר פינוי הציר, הכבאית פעלה לכיבוי האש, כשלכל אורך פעולת הכיבוי המשיכו להיזרק לעברם אבנים, שחלקם פגעו בשוטרים ואף הובילו לפציעתו של אחד מהם״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]