אסף חילו: ארצות הברית מאפשרת לישראלים להגיע בלי בדיקת קורונה ובלי בידוד - 0404
אסף חילו: ארצות הברית מאפשרת לישראלים להגיע בלי בדיקת קורונה ובלי בידוד מומחה התיירות אסף חילו צילום יחצ

אסף חילו: ארצות הברית מאפשרת לישראלים להגיע בלי בדיקת קורונה ובלי בידוד

על פי אסף חילו, יחסי ישראל-ארצות הברית נמצאים בשיא ולמרות הידוק הברית רבת השנים בינינו לבין הדוד סם, אם אתם מעוניינים לטוס בתקופת הקורונה לארצות הברית עליכם יהיה להבין מה ארה"ב דורשת בכניסה ומה ישראל דורשת בחזרה.

מה הם נתוני הקורונה בארצות הברית? והאם משתלם לטוס לארצות הברית בקורונה? מומחה תיירות עולמית וישראלית, אסף חילו, מסביר על ציר ישראל-ארה"ב בתקופת הקורונה.

טיסה לארצות הברית בתקופת הקורונה? אין הגבלות מיוחדות

אסף חיילו מציין כי נתוני הקורונה בארצות הברית לא מעודדים במיוחד, נכון לסוף חודש ספטמבר למעלה מ- 7 מיליון אמריקאים נמצאו חיוביים לקורונה ועד כה דווחו על 206 אלף מקרי מוות כתוצאה מקורונה (20% מסך האנשים שנפטרו כתוצאה מהקורונה בכל העולם).

למרות הכל, באימפריה האמריקאית החופשית החיים לא מוגבלים כמו בישראל ובמדינות רבות בעולם וניתן לראות התקהלויות רבות בתקופת הבחירות לנשיאות.

למרות מקרי הקורונה הרבים ובדומה לחופשיות האמריקאית המוכרת, אין זו הפתעה שהכניסה לארצות הברית עבור ישראלים לא מוגבלת במיוחד.

למרות תחלואת הקורונה הגבוהה בישראל, במידה וברשותכם ויזה לארצות הברית, תוכלו לטוס בטיסות ישירות מישראל אל ארצות הברית וללא חובת בידוד.

מומחה התיירות בינלאומית וישראלית, אסף חילו, מסביר כיצד הטיסה לארצות הברית בתקופת הקורונה תיראה: "כרגע אין הגבלות מיוחדות בכניסה לארצות הברית לישראלים שברשותם ויזה. בטיסות ישירות בלבד ניתן למצוא חברות תעופה המפעילות טיסות ליעדים שונים בארצות הברית, כמו יונייטד, דלתא ועוד".

אסף חילו לא צופה שינוי בגישה האמריקאית: "כל עוד הקורונה מתפשטת בעולם המצב העולמי של ענף התעופה והתיירות לא יהיה נוח ומזמין כל כך, כל ממשל והגישה שלו, בינתיים הממשל האמריקאי לא צפוי לשנות את גישתו בנושא".

אסף חילו: "צריך לזכור שיש הגבלות בחזרה לישראל"

מדינת ישראל חסמה את הכניסה אליה ממדינות זרות כולל תיירים מארצות הברית, למעט אישורים חריגים לצרכים מדיניים, רק תושבי המדינה המגיעים מארה"ב יוכלו להיכנס אל שטחי ישראל – הכניסה לישראל תלווה בהגבלות ובלא מעט כאבי ראש.

כבר מספר חודשים שארה"ב מוגדרת "מדינה אדומה", המגיעים לישראל מיעדים אדומים מחויבים בבידוד וללא אישור מיוחד, הבידוד הביתי יערך כ – 14 ימים והפרה שלו תוביל לקנס של 5,000 ₪.

אם תשאלו את אסף חילו, חזרה לישראל בתקופת הקורונה חייבת להוות שיקול משמעותי בהחלטה אם לטוס ליעדים אמריקאים נפוצים: "מלבד חובת הבידוד והצהרה טרם כניסה לישראל, חייבים לזכור שלחלוטין ניתן להידבק בקורונה באזורים בעלי שיעור הדבקות גבוה. על הטסים לארצות הברית לשקול את הטיסה ולהחליט בהתאם לצרכים: אישיים, עסקיים וציבוריים".

אסף חילו מסייע לכם לחשב את כדאיות הטיסה לארצות הברית בתקופת הקורונה

על פי הערכות מומחים רבים ייתכן וחיסון בטוח לקורונה מטעם מדינה מערבית, עתיד להגיע עד סוף שנת 2020 או ברבעון הראשון של 2021 – אם הטיסה שלכם היא למספר רב של חודשים, ייתכן מצב שבו אתם תשהו בארצות הברית בתקופה בה אזרחי ארצות הברית יעמדו בתור לקבלת חיסון לקורונה.

טיסה לכל יעד בתקופת הקורונה בעולם ובמיוחד לארצות הברית, מחייבת אתכם להגיע להחלטה: האם כדאי לטוס לארצות הברית בתקופת הקורונה?

אסף חילו ממליץ   לכם לחשב כדאיות בהתאם: "אין עידוד טיסות או המלצה מפורשת שלא לטוס, עולמות התיירות והטיסות השתנו ומכילים בתוכם הזדמנויות כמות מחיר זול, מספר מצומצם של תיירים ואנשים במקומות רבים ובארצות הברית הגבלות הכניסה והגבלות כלכליות במדינה עצמה כמעט ולא קיימות באופן יחסי. למרות זאת, הסיכון בהידבקות, הצורך במרחק ושמירה על הנחיות הקורונה העולמיות, חובת הבידוד בחזרה לישראל והתייקרות ביטוחי הטיסות לחו"ל הם מרכיב חשוב בקבלת ההחלטות שלכם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]