גנץ לעיתונאים מסעודיה, איחוד האמירויות ובחריין: "הסכמי הנורמליזציה מחזקים את המאבק באיראן" - 0404
גנץ לעיתונאים מסעודיה, איחוד האמירויות ובחריין:

גנץ לעיתונאים מסעודיה, איחוד האמירויות ובחריין: "הסכמי הנורמליזציה מחזקים את המאבק באיראן"

שר הביטחון בני גנץ, קיים היום (ראשון) לראשונה שיח עם עיתונאים מערב הסעודית, איחוד האמירויות ובחריין באמצעות אפליקציית זום. המפגש נערך ביוזמת המועצה הערבית לאינטגרציה אזורית.

גנץ אמר בפתח הדברים, כי הוא מקווה לארח עיתונאים ואורחים נוספים מהמדינות השונות באזור בישראל במהרה. גנץ אמר, כי זוהי הזדמנות להראות לדור הצעיר, איך שלום באזורנו צריך להיראות: "העובדה שהילדים באבו דאבי כבר לומדים על חשיבות השלום, ממלאת אותי בתקווה".

בנושא המאבק המשותף נגד איראן של ישראל ומדינות האזור אמר גנץ: "יש לנו אינטרסים משותפים, כולנו חולקים את המאבק בתוקפנות האיראנית ובפיתוח הגרעין שלה המסכנים את האזור ואת העולם, ואנחנו ניצור חזית אחידה כנגדה. השלום עושה אותנו חזקים יותר".

לגבי שאלה בנושא שיתוף פעולה ביטחוני עם בחריין מול איראן, הוסיף: "אני יכול לומר רק שיש לישראל יכולות להתמודד עם איראן, והנורמליזציה עם בחריין ועם איחוד האמירויות הופכות את כולנו לחזקים יותר מול התוקפנות האיראנית. אין ספק, שהנורמליזציה ביננו, פותחת אופציות בנושא המאבק באיראן, ואני בטוח שגם האיראנים עצמם ערים לכך. האיראנים פועלים בסעודיה, במזרח אפריקה, בעזה, בסוריה, וגם במפרץ. הפעילות הזו מערערת את כל האזור. אנחנו יודעים היטב מה עובד הכי טוב מול האיראנים- לחץ מקסימלי כפי שמובילה ארה"ב".

בהמשך לשאלה בנושא שימוש במיליציות מתוך סביבה אזרחית בלבנון, אמר גנץ: "אי אפשר יהיה לנתק בין הממשל הלבנוני שמאפשר לחיזבאללה לפעול מסביבה אזרחית, לבין המחיר שנצטרך לגבות במידה שתפרוץ אלימות. בלתי מתקבל על הדעת שבלבנון יש בתים עם חדר אורחים וחדר טילים".

בנוגע לקידום התהליך המדיני עם ה"פלסטינים" אמר גנץ: "גם הם צריכים להבין שאף אחד באזור לא הולך לשום מקום. אני מאמין שהשלום בין ישראל למדינות נוספות באזור, יכול לקדם גם הסדר מדיני בהמשך". ולגבי קידום שיתופי הפעולה בין המדינות אמר גנץ: "לישראל יש הרבה מה לתרום, לא רק בנושאים ביטחוניים, גם בנושאי חקלאות, טכנולוגיה ומדע".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]