המשטרה על התקרית בה שוטר השליך דלי על ילד בביתר עילית: "נהג בחומרה, מח"ש תבדוק" - 0404
המשטרה על התקרית בה שוטר השליך דלי על ילד בביתר עילית: דוברות המשטרה

המשטרה על התקרית בה שוטר השליך דלי על ילד בביתר עילית: "נהג בחומרה, מח"ש תבדוק"

המשטרה הגיבה היום (ראשון) על התקרית בה תועד שוטר משליך דלי על ילד בביתר עילית. בארגון בצלמו פנו למח"ש בדרישה להשעות את השוטר.

ממשטרת ישראל נמסר: "במהלך פיזור של עשרות מתקהלים בביתר עלית הושלכו לעבר הכוחות אבנים וחפצים. חשוד שנצפה משליך בלוק לעבר הרכב המשטרתי נעצר על ידי השוטרים. לצד האמור אנו רואים בחומרה את התנהלות השוטר במקום שנוגדת את ערכי הארגון. בהתאם מפקד המחוז הנחה להעביר את חומרי התיעוד לבדיקת מח"ש בהקדם".

דוברות המשטרה

מארגון בצלמו אשר פנה למח"ש נמסר: "ככל שהשוטר היה בסכנת חיים, היה ניתן לנקוט פעולות מצילות חיים. זריקת דלי אינה אחת מהן. על המחלקה לחקירות שוטרים לדרוש מיידית השעתו של השוטר ובטח לפעילות למול המגזר החרדי. התיעוד מזעזע וקשה לצפייה. אנו מבקשים לחזק בד בבד את פעילות המשטרה למאבק בנגיף הקורונה".

מנכ"ל המועצה לשלום הילד, עו"ד ורד וינדמן, מסרה: "התנהגות השוטר, כפי שנראית בסרטון, היא בלתי מתקבלת על הדעת ולא ניתן יהיה להקל ולטעון כי מדובר בשיקול דעת לקוי. אלימות שמופעלת ע"י שוטר כלפי ילד צעיר אין לה מקום בשום סיטואציה שהיא וטוב עשתה המשטרה שגינתה את האירוע והעבירה אותו לבחינת מח"ש – אסור לעבור על האירוע לסדר היום".

עוה"ד איתמר בן גביר המייצג את הילד הודיע כי נשקלת גם האפשרות לתביעה אזרחית: "דמו של הציבור החרדי הינו הפקר. הסרטון מלמד על אובדן עשתונות של המשטרה. אנו דורשים השעיית השוטר עוד הערב.

המשטרה משקרת כאשר היא טוענת שהילד החזיק אבן ומדובר בעלילה כמיטב המסורת של מקצת מהשוטרים בארץ שנתפסים פועלים באלימות אבל גם אם הילד עבר עבירה ולא היא: לשוטר אסור להתנהג באלימות ולפעול כאחרון העבריינים. השוטר לא רק זרק על הילד דלי אלא גם חנק אותו ונתן לו אגרוף. השוטר צריך להעצר עוד הלילה! מחר בבוקר תוגש תלונה במח"ש ואנו שוקלים תביעה אזרחית".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]