ח"כ קלנר לשגרירי גרמניה, נורבגיה ושוויץ: "מדינותיכם מממנות הגנה משפטית למפגינים נגד רה"מ" - 0404
ח ערוץ הכנסת

ח"כ קלנר לשגרירי גרמניה, נורבגיה ושוויץ: "מדינותיכם מממנות הגנה משפטית למפגינים נגד רה"מ"

חה"כ אריאל קלנר המכהן כיו"ר השדולה למאבק בדה-לגיטימציה והאנטישמיות בכנסת, פנה היום (ראשון) במכתב חריף לשגרירי המדינות המממנות את "הקרן למגיני זכויות אדם" המספקת הגנה משפטית למפגינים מול מעון רה"מ בבלפור.

על פי האתר הרשמי של הקרן, היא מציעה שירות קו חם לסיוע במתן ייעוץ וייצוג משפטי, עבור פעילות מחאה, מעצרים משטרתיים ואף ייצוג בבית משפט.

במכתב כתב קלנר: "הקרן בה אתם תומכים, מספקת הגנה משפטית למפגינים אלימים ופורעי חוק מול מעון בית ראש הממשלה בבלפור. המפגינים מתעמתים עם שוטרים, ואף פוגעים בבריאות הציבור תוך רמיסה של כללי הריחוק החברתי.

כיו"ר השדולה למאבק בדה-לגיטימציה נגד מדינת ישראל, אני רואה בכך התערבות בוטה בענייניה הפנימיים של ישראל. היעלה על הדעת שמדינת ישראל תספק הגנה משפטית למפגינים פורעי חוק בברלין?

אני קורא לכם לעצור את המימון לפעילות זו".

כזכור סוגיית המימון מצד מדינות זרות לארגונים המספקים הגנה משפטית למפגינים פורעי חוק עלתה בכנס שקיימה השדולה בשבוע שעבר בדיון נרחב יותר על מעורבות מדינות זרות בישראל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]