עשרות עצורים ומאות דו"חות במחאת האנרכיסטים בת"א - 0404
צילום: שלמה מור, 0404

עשרות עצורים ומאות דו"חות במחאת האנרכיסטים בת"א

מאות דו"חות רשמו כוחות המשטרה הערב (מוצ"ש) לאנרכיסטים המפגינים בשעה זו בתל אביב, בגין אי עמידה בתקנות לשעת חירום.

ראשית וטרם רישום הדוחות, המשטרה כרזה והזהירה את המפגינים: "ערב טוב לכולם, לשמור על קפסולות, לשמור על מרחק ולעטות מסיכה, אנו נבצע אכיפה". כמו כן, בשל אי הציות להנחיות – מספר העצורים בהפגנות בעיר הגיע לעשרות.

מהמשטרה נמסר: "מתוקף תפקידה, משטרת ישראל פועלת לאכוף את החוק, התקנות והגבלות התנועה וההתקהלות שנקבעו בהם, ללא יוצא מן הכלל.

חופש המחאה בגבולות שנקבעו בחוק ע"י הדרג המדיני בצל אחד המשברים הבריאותיים הגדולים ביותר שפקדו את ישראל ועל רקע שיעורי תחלואה גבוהים בנגיף הקורונה, אינו חופש ההדבקה ולא מתיר לאף מפגין או מפגינה להפר את החוק והסדר או לפגוע בבריאות הציבור.

לצערנו הערב התגלו הפרות רבות וחמורות במוקדי מחאות, כולל הפרות סדר, חסימות צירים ואירועי אלימות ולכן נרשמו דו"חות ובוצעו מעצרים היכן שנדרש, ובפרט במקרים בהם לא נשמעו להוראות ואזהרות השוטרים ואף התעמתו עמם.

המשטרה לא תאפשר הפרות כה בוטות של החוק והסדר הציבורי במחאות ובכל מקום אחר, ותמשיך לפעול בנחישות וללא משוא פנים היכן שידרש ומתי שידרש".

שלמה מור, 0404

שלמה מור, 0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]