צה"ל חושף פרטים חדשים מאתר הטילים של חיזבאללה וגם את ה"עיתונאים" | צפו - 0404

צה"ל חושף פרטים חדשים מאתר הטילים של חיזבאללה וגם את ה"עיתונאים" | צפו

בהמשך לחשיפה צה"ל מלפני מספר ימים על שלושת אתרי ייצור הרכיבים לטילים מדויקים של ארגון הטרור חיזבאללה בלב שכונות ומבנים אזרחיים בביירות, כעת נחשפים פרטים נוספים בנוגע לפעילות באתרים אלו.

צה"ל מפרט את שימושי המכונות לייצור רכיבי טילים מדויקים שתועדו על ידי הנוכחים בתדרוך ה"עיתונאים" של חיזבאללה באתר אל ג'אנח שלטענת הארגון הינו אתר אזרחי:

  • מכונת הכיפוף – מעבדת את המתכות מהן מורכבות מעטפת המנוע, ראש הקרב ומקטעי הניווט של הטיל.
  • מכונת ערגול – משמשות לעיבוד מתכות לצורת גליל. מאפשרת את עיבוד המתכות לרכיבי המנוע, ראש הקרב ומקטעי הניווט של הטיל
  • מכונת חיתוך בלייזר, מכונת חיתוך הידראולית, מכונת חיתוך ידנית – משמשות לחיתוך מתכות בזוויות הנדרשות לייצור כנפונים לייצוב הטיל, מעטפות מנועים וראשי קרב לטילים.

בסרטון מותעד מחמד כאמל פא'אד רמאל, פעיל חיזבאללה המנהל את האתר אשר הוצג ע"י חיזבאללה כאזרח שאינו חבר בארגון אך בפועל הוא כאמור מנהל האתר לייצור רכיבי טילים מדויקים בשכונת אל ג'אנח ופעיל בארגון הטרור חיזבאללה.

מלבד היותו מנהל האתר לייצור רכיבי טילים מדויקים של חיזבאללה הוא פועל תחת היחידה לייצור טילים מדויקים של חיזבאללה הפועלת בשיתוף פעולה הדוק עם כוחות איראניים. במסגרת תפקידו, טס מספר פעמים עם פעילים נוספים לאיראן.

כמו כן נחשפים פרטים נוספים לגבי האתר בשואיפת. מדובר באתר תת קרקעי הנמצא תחת 5 בניינים ונחשף גם הוא לפני מספר ימים. סביב האתר זוהו תנועת חשודות בימים שמאז החשיפה, במסגרתן הגיע רכב מסחרי לאתר ויצא ממנו מספר שעות לאחר מכן. משם המשיך הרכב לאתר תת-קרקעי הממוקם תחת בניין מגורים אזרחי בשכונת ברג' אלבראג'נה ונמצא בשימוש ארגון הטרור חיזבאללה. 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]