רב חטמ״ר יהודה על הסוכות: ״לאור התפשטות הנגיף, נצטרך לוותר על שניים מאורחינו הקבועים״ - 0404
רב חטמ״ר יהודה על הסוכות: ״לאור התפשטות הנגיף, נצטרך לוותר על שניים מאורחינו הקבועים״ דובר צה״ל

רב חטמ״ר יהודה על הסוכות: ״לאור התפשטות הנגיף, נצטרך לוותר על שניים מאורחינו הקבועים״

רב חטמ״ר יהודה, סרן הרב אלימלך חורי בפנייה באמצעות חדשות 0404 לחיילינו היקרים ולכלל אזרחי ישראל.

הרב חורי: תושבי גזרת יהודה, מפקדי וחיילי החטיבה היקרים, בכל יום משבעת ימי חג הסוכות מבקרים אותנו בסוכה אורחים חשובים- ה״אושפיזין״. אברהם, יצחק, יעקב, משה, אהרון, יוסף ודוד. שלושה מהם קבורים כאן בקריית ארבע-חברון. זכות גדולה לשהות במחיצתם של אבותינו הקדושים.

בכל שנה יש לנו שלושה סוגי אורחים, הראשונים הם כאמור ה״אושפיזין״ הקבועים, האבות. האורחים השניים הם החברים, הבנים, ההורים, הגיסים וכל המשפחה המגיעים לחוג איתנו את חג הסוכות.

האורחים הנוספים שמגיעים אלינו- הם כל עמך בית ישראל שבאים לפקוד את קברי האבות שבמערת המכפלה בחול המועד סוכות. עשרות אלפים מתקבצים למערכת המכפלה לשמחת חג והופעות משובחות.

השנה, לאור התפשטות נגיף הקורונה והנחיות משרד הבריאות, נצטרך לוותר על שניים מאורחינו הקבועים. המשפחה והחברים, ועם ישראל המגיע בהמוניו לגזרתנו. עם כל הקושי שבדבר, עלינו לגלות אחריות ולשמור על ההנחיות משרד הבריאות.

לעומת זאת, את האורחים החשובים, ״האושפיזין״, נוכל גם נוכל לארח השנה ואפילו ביתר שאת, את מידותיהם של אבותינו ובראשם אברהם איש החסד נוכל להכניס אלינו לסוכה, נחשוב על שכנינו שבבידוד, על החולים הזקוקים לסיוע ונשמור על ההנחיות כפי הנדרש.

אם נקפיד על כך, נזכה וכבר בחג הפסח נוכל לארח חזרה את כל אורחינו היקרים. בחטיבת ׳יהודה׳ עושים כל שניתן על מנת לאפשר זאת.

בברכת חג שמח ובריא,
סרן אלימלך חורי, רב חטיבת ׳יהודה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]