בג"צ הוציא צו ביניים המונע את הרס בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד - 0404
בג באדיבות המשפחה

בג"צ הוציא צו ביניים המונע את הרס בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד

שופט בימ"ש העליון ניל הנדל, הוציא לפני זמן קצר צו בניים האוסר על צה"ל להרוס את בית המחבל שרצח את הרב שי אוחיון הי"ד בפיגוע הקשה בפ"ת לפני מספר שבועות. בנוסף, קבע השופט הנדל כי דיון בעתירה בעניין יתקיים בשלושה שבועות הקרובים.

עו"ד חיים בלייכר מארגון חוננו אשר מייצג את משפחת אוחיון במימוש זכויותיהם כנפגעי עבירה תקף את צו הבניים: "ניתן למחבלים כבר להגיש השגה שנדחתה על ידי צה"ל. לא יתכן שבג"ץ ישמש ערכאת ערעור קבועה כנגד צעדי הרתעה ולחימה של צה"ל. הגיע הזמן להורות על הרס מידי של הבית ללא צו בניים ולא שהות על מנת לחזק את אפקט ההרתעה. ככל שיתברר אחר כך שמדובר בטעות קיצונית יהיה ניתן לבקש פיצוי באמצעות בג"ץ".

ארגון בצלמו: "מדובר בהחלטה מקוממת אך צפויה. בג"ץ לא אישר מעולם להרוס מיידית בית מחבל. מה הם חיי אזרחי ישראל לעומת פגיעה במשפחת המחבל? נקווה שהנשיאה תמנה שלשה שופטים עם ראש בריא שיקבעו בהקדם להרוס את בית המחבל ולא שופטים שדואגים לזכויות מחבלים ולא לחיי אזרחי ישראל.
נמשיך לפעול על מנת ייהרסו בתי מחבלים בהקדם".

אם תרצו: "מדובר בעוד מופע איימים מבית היוצר של בג"ץ. אנו תוהים מתי שופטי האולימפוס יעדיפו את ביטחונם של אזרחי ישראל על פני המחבלים.
רציחתו של הרב אוחיון הייתה יכולה להימנע לו בג"ץ לא היה פוגע שוב ושוב בהרתעה הישראלית. דם הנרצח טרם התקרר בקבר ובג"ץ כבר שולח חיבוק למשפחת המחבל. אוי לאותה הבושה".

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]