דובר צה"ל: נתגבר את מערך החקירות האפדימיולוגיות ביותר מאלף חוקרים נוספים - 0404
דובר צה דובר צה"ל

דובר צה"ל: נתגבר את מערך החקירות האפדימיולוגיות ביותר מאלף חוקרים נוספים

דובר צה"ל מפרסם הערב (חמישי) את נתוני התחלואה בצה"ל וכן את נתוני הסיוע של חיילי צה"ל למאבק נגד נגיף הקורונה. מהנתונים עולה כי נכון להיום ישנם 1,016 משרתים בשירות חובה וקבע מאומתים לנגיף הקורונה, כולם במצב קל. חלקם נמצאים בכפר המחלימים באשקלון, חלקם בכפר המחלימים באולגה, והיתר בביתם. כ-13,500 מבודדים. בצה"ל מתכננים החמרה והידוק של הנהלים.

המעבדה הצה"לית לבדיקות קורונה עומדת נכון להיום על כ-1,000 בדיקות. בצה"ל מבטיחים "לא נרד מהיקף הזה", ומציינים כי "בימים הקרובים נקלוט רובוט נוסף ונעדכן איך זה הגדיל את היכולת".

דובר צה"ל, תא"ל הדי זילברמן: "הודענו על עוצר יציאות של עד חודש ללוחמים והכשרות. התרנו לאלופים להתיר חריגים. אנחנו מתחילים קמפיין פנימי בתוך צה"ל על חיילים שהפרו הנחיות והשפיעו על היחידות שלהם".

דובר צה"ל עדכן כי בקרוב יתקיים תרגיל מטכל"י גדול: "אנחנו מקבלים החלטה השבוע לממש את התרגיל המטכ"ל היחיד השנה. הוא תוכנן לתחילת נובמבר. זה תרגיל רב מערכי. זה תרגיל שמתרגל בעיקר את הזרועות וכולל תרגול של אוגדה 162. אנחנו מבינים שלצד הקורונה אנחנו מחויבים לשמור על כשירות. הרמטכ"ל החליט על צמצום התרגיל ב-1,500 משרתי מילואים. הוצאנו הודעה גם על ביטול תעסוקת מילואים כדי לצמצם את המגע עם המרחב האזרחי. כמובן שפירוש הדבר זה אימון מצומצם יותר אבל זה צו השעה". 

כ-4,500 חיילים מתגברים כיום את פעילות פיקוד העורף לסיוע לאזרחים ולכוחות המשטרה- כ-1,450 חיילים בסדיר ובמילואים מסייעים ברשויות אדומות מטעם פיקוד העורף. כ-1,000 חיילים מסייעים למשטרת ישראל במשימת הפיקוח על שמירת ההנחיות במרחב האזרחי.

דובר צה"ל, הדי זילברמן סיפר כי בצה"ל מתכננים לסייע בהקמת מחלקות קורונה אזרחיות בבית חולים רמב"ם: "אנחנו הולכים להקים בשיתוף משרד הבריאות ורמב"ם שתי מחלקות קורונה לטיפול באזרחים. נקים אותן בקומת התת קרקע. יטופלו שם אזרחים חולי קורונה במצב בינוני. זה הובל על ידי סגן הרמטכ"ל ומנכ"ל משרד הבריאות. היום זה מאושר על ידי שר הביטחון והרמטכ"ל. זו פעם ראשונה שאני מכיר בשטח מדינת ישראל צה"ל מטפל באזרחים. אנחנו נשתמש בכוח רפואה של חיל הרפואה וגם בציוד שלו כהשלמה לציוד של רמב"ם. זה סדר גודל של עשרות רבות חולים שיהיו שם. אני אדייק את המספר כשנסכם הכל עם בית החולים. אנחנו צופים שבין שבועיים לחודש נבצע אותן.

אנחנו לוקחים סד"כ שרובו סדיר או קבע ולמעשה מוותרים עליו לטובת עניין זה. ביחידות המיוחדות יש יתירות, מה שמאפשר לנו. אנחנו עתידים לבקש מחובשים הסדיר שעתידים להשתחרר לחתום בתקן מיוחד לצורך זה. ר' אט"ל מוביל את זה באופן אישי. אחד השיקולים בבחירה של רמב"ם היה מיקומו בצפון".

לגבי מפקדת "אלון" לקטיעת שרשרת ההדבקה אמר דו"צ: "ממשיכים לצבור את מערך החקירות. אנחנו עומדים היום על 1,700 חוקרים בכל המדינה. ואנחנו צפויים תוך עד אמצע נובמבר לעלות ל-2,800 חוקרים. היא עובדת בקצב גבוה. היא תגיע לשיאה בתחילת נובמבר. צריך להגיד: האכיפה וההירתמות של הציבור הוא כלל מפתח לצורך יעילות המפקדה. הקמנו את יחידת "אלה" שפותחת את ההכשרות שלה. הסד"כ מבוסס על חיל החינוך".

דובר צה"ל התייחס גם לאירועי החדירה מעזה בימים האחרונים ואמר: "יש לנו בשבועות האחרונים מספר חדירות באזור עזה. התצפיות היום בבוקר מזהות את החשודים. כוח קופץ באופן מיידי לנקודה ועצר אותם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]