מאות שלטים נגד אנרכיסטים בעקבות תקיפת צוות ערוץ 20: "שומרים על ישראל - מתנגדים לאנרכיה" - 0404
צילום: אם תרצו

מאות שלטים נגד אנרכיסטים בעקבות תקיפת צוות ערוץ 20: "שומרים על ישראל – מתנגדים לאנרכיה"

מאות פעילים מתנועת "אם תרצו" החלו הבוקר (רביעי) לתלות שלטים ודגלי ישראל בעקבות תקיפת צוות ערוץ 20 אמש בכיכר הבימה בתל אביב.
כזכור, אנרכיסטים מן השמאל הקיצוני המזוהים עם מפגיני "הדגלים השחורים" תקפו אמש את עמדת השידור של ערוץ 20 במהלך שידור תכנית הפטריוטים. רק בזכות כוחות משטרה גדולים שהגיעו למקום הורחקו המפגינים האלימים שהחלו להפעיל אלימות נגד משתתפי וצוותי הצילום של ערוץ 20.

אלפי השלטים אשר נתלו במרפסות ברחבי הארץ ביקשו להביע את מחאת הציבור בעקבות המקרה המזעזע ולהוקיע את האנרכיסטים. על השלטים נכתב: "שומרים על ישראל יהודית ודמוקרטית" וכן – "שומרים על ישראל- מתנגדים לאנרכיה".

אם תרצו

מתן פלג, יו"ר תנועת "אם תרצו": "אמש היינו עדים לחציית קו אדום מסוכן שאסור לנו, כאזרחים שומרי חוק להקל בו ראש. מתקפה אלימה על עמדת שידור של ערוץ טלווזיה במטרה לעצור את השידור הוא מעשה אנטי דמוקרטי מסוכן של השתקה בוטה. מדובר בפגיעה בזכות הביטוי, בחופש המחשבה, בזכות לביטחון ובזכות לקניין. זוהי פגיעה בישראל גם כמדינה יהודית.

פגיעה בערבות ההדדית ופגיעה בתרבות הסובלנות והיכולת להכיל וויכוחים ומחלוקות. יש לזכור שכבר בשבועות רבים אנו עדים להתגברות האלימות מצד לובשי החולצות השחורות, האנרכיסטיים של השמאל הקיצוני. זוהי תוצאה של הסתה מאורגנת ומכוונת מצד פוליטיקאים מסוכנים כמו אלי אבידר ויאיר גולן ואחרים. אך האחריות מוטלת גם על האנרכיסטיים עצמם. עם ישראל קורא לכם לעצור את הטירוף הזה".

יהודה שרבאני רכז השטח של תנועת אם תרצו: "כוחות רבים של אנרכיסטים מופרעים, מצעידים את מדינת ישראל בצעדים מדודים אך מהירים, לעבר אנרכיה. זה החל בתקיפת כוחות משטרה ועיתונאים בהפגנות בירושלים, המשיך בהתקהלויות בתקופת הסגר בניגוד להוראות שמירת הריחוק וממשיך בתקיפת אנשי ערוץ 20 אמש בכיכר הבימה בתל אביב. אסור לנו כחברה לתת לאותם מופרעים לסחוב מדינה שלמה לעבר אנרכיה וחוסר סדר. הציבור הישראלי רובו ככולו, מוקיע את אותם אנשים שחפצים בחוסר סדר ובבלגן". (צילום סרטון: ערוץ 20)

אם תרצו

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]