ארגונים בפנייה לשרה רגב: "דורשים תגבור מיידי של התחבורה הציבורית כדי למנוע הדבקה" - 0404
ארגונים בפנייה לשרה רגב: הלל מאייר, פלאש 90

ארגונים בפנייה לשרה רגב: "דורשים תגבור מיידי של התחבורה הציבורית כדי למנוע הדבקה"

לאחר שמתחילת הסגר השני זרמו לארגוני הנוסעים "תחבורה בדרך שלנו" ו-"15 דקות" מאות תלונות של נוסעים ונהגים על עומסים בלתי סבירים בקווים רבים ברחבי הארץ, בעקבות צמצום מיידי של שירות התחבורה הציבורית בסגר; היום (רביעי) פנו הארגונים במכתב נוקב למשרד התחבורה עם דרישה לתגבר באופן מיידי את התחבורה הציבורית בקווים העמוסים ולהחזיר את רמת השירות בקווי העורק ל-100 אחוז, כדי למנוע סכנת הדבקה לציבור ולאפשר ריחוק חברתי באוטובוסים.

הארגונים התריעו כבר בתחילת מרץ, טרם הטלת הסגר הראשון, מפני צעד של צמצום התחבורה הציבורית כניסיון להרחיק את הציבור ממנה, בעוד שמקומות העבודה ממשיכים לפעול. בהמשך העבירו מכתב עם הצעות מומחים לשיפור השירות בסגר וביציאה ממנו, כשחלק מההצעות יושמו.

לילך חייבי מנחם, מנכ"ל "תחבורה בדרך שלנו", מסרה: "חצי שנה לתוך הקורונה, משרד התחבורה ממשיך לחזור על אותן הפעולות השגויות ומצפה לתוצאה שונה. אנחנו דורשים מהשרה מירי רגב לעצור מיידית את צמצום התחבורה הציבורית ולהורות על תגבור מיידי של הקווים העמוסים למרכזי התעסוקה וההצטיידות, במידת הצורך על ידי נהגים מהשוק הפרטי".

שמרית נוטמן, מנכ"ל "15 דקות", מסרה: "מומחים בארץ ובעולם טוענים כי צמצום התחבורה הציבורית פוגע בנוסעים וכי יש להגביר את פעילותה. זה הזמן ללמוד ממדינות העולם שהשכילו להגדיל את שירות התחבורה הציבורית כדי לשמור על בריאות הנוסעים, וכדי שלא להעמיד את הקשישים ואת העובדים החיוניים בסכנה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]