סמוטריץ' לשר כץ: "הטלת מס נוסף - גזירה שחקלאי ישראל לא יעמדו בה" - 0404
סמוטריץ' לשר כץ: עדינה ולמן, דוברות הכנסת

סמוטריץ' לשר כץ: "הטלת מס נוסף – גזירה שחקלאי ישראל לא יעמדו בה"

למען החקלאות הישראלית, יו"ר האיחוד הלאומי ח"כ בצלאל סמוטריץ' פנה הבוקר (רביעי) לשר האוצר כץ בבקשה להאריך את הפטור על מס המעסיקים או לבטלו.

בדבריו הדגיש ח"כ סמוטריץ' כי חקלאות ישראלית איתנה היא מרכיב יסוד בחוסן הלאומי של מדינת ישראל, והטלת מס נוסף תהווה גזירה שחקלאי ישראל לא יעמדו בה.

במכתבו כתב לשר האוצר: "הנדון: מס מעסיקים, עובדים זרים בחקלאות –

1. כידוע, ביום 30/12/20 יפוג תוקפה של הוראת שעה אשר הקפיאה חובת תשלום מס מעסיקים בשיעור של 10% משכר העבודה.

2. קיומה של חקלאות ישראלית משגשגת היא ערך אותו אנו חולקים במשותף, בנוסף – בתקופת משבר הקורונה התבררה אף העובדה כי חקלאות ישראלית איתנה היא מרכיב יסוד בחוסן הלאומי של מדינת ישראל.

3. הטלת מס נוסף המגיע לכדי עשרות אלפי שקלים למשק חקלאי בישובי הנגב, הערבה והגליל היא גזרה קשה שספק אם יוכלו לעמוד בה, ואשר בוודאי לא תואמת את הצורך בחיזוק הענף והעוסקים בו.

4. לצערי הרב, אף מטרת ההיטל, כפי שהוגדר בשעתו, עידוד העסקת ישראלים בחקלאות לא מתקיימת, והדברים ברורים וידועים וזאת כשאין בנמצא מי שיהיה מוכן לאורך זמן לעבוד בקטיף עגבניות בחממה לוהטת בערבה או ברמת הנגב.

5. שעה שמטרת ההיטל לא מתקיימת ועל מנת לסייע לחקלאי ישראל להחזיק ראש מעל המים, אני קורא לך  להאריך הפטור בחמש שנים נוספות או לבטלו כליל".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]