כתבי אישום יוגשו נגד החשודים ברצח המורה מרמלה | השר אוחנה: "נאבק בפשיעה בחברה הערבית" - 0404
כתבי אישום יוגשו נגד החשודים ברצח המורה מרמלה | השר אוחנה: רשת דרור בתי חינוך

כתבי אישום יוגשו נגד החשודים ברצח המורה מרמלה | השר אוחנה: "נאבק בפשיעה בחברה הערבית"

חוקרי היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב שפלה פענחו את רצח המורה מרמלה שריפה אבו מועמר שאירע ב-31 באוגוסט בשכונת גן חק"ל בעיר.
 
מספר שעות לאחר האירוע הצליחו כוחות של משטרה לאתר את החשודים במעורבות באירוע. החשודים ניסו להסתתר במתחם באחת השכונות בלוד, וכשהבחינו בכוח המשטרה, ניסו להימלט תוך שהם משליכים אקדח ומחסנית שעל פי החשד שימשו לירי.
 
מחקירת האירוע עלה חשד כי בהמשך לסכסוך שהתגלע בין שתי משפחות המתגוררות בשכונה, ארבו החשודים לבן משפחתה של הקורבן. כאשר הגיע בן המשפחה לרחוב, דקרו אותו החשודים וירו לעברו ולעבר בית המשפחה. אחד הקליעים חדר את חלון הבית ופגע באישה שנפצעה בצווארה והיא התמוטטה במקום. בן משפחתה שנפצע מהדקירה, פונה עצמאית לבית החולים אסף הרופא.
 
מעצר שני החשודים, בני 26 ו-27, תושבי רמלה, הוארך מעת לעת בבית משפט השלום בראשון לציון, ועם סיום החקירה צפויה היום הפרקליטות להגיש נגדם כתב אישום ובקשה למעצרם עד לתום ההליכים.
 
לקראת הגשת כתב האישום כתב השר לבט"פ אמיר אוחנה: "שריפה אבו מועמר קישטה את הכיתה בבלונים לקראת פתיחת שנת הלימודים לפני חודש. היא הכינה מארזים אישיים לתלמידיה בבית הספר הטכנולוגי "דרור" ברמלה, בה לימדה. בערב, בעודה נרגשת בציפיה ליום המחרת, קרה דבר נורא: מחוץ לביתה נדקר ונורה בן משפחתה, במסגרת סכסוך בין משפחות. אחד הכדורים חדר לביתה של שריפה, ופגע בצווארה. היא נפצעה קשה, ובהמשך איבדה את חייה.
 
יום המחרת לא בא, עבור שריפה. הרצח הנורא הזה זעזע רבים. גם אותי. בפעילות מאומצת של היחידה ללוחמה בפשיעה של מרחב השפלה במשטרת ישראל, אותרו שני חשודים. הם הסתתרו באחת השכונות בלוד, וכשאיתרו אותם השוטרים, השליכו במנוסתם אקדח שירה ככה"נ את הכדור הארור שגדע את חייה של אישה טובה, מורה, אמא לשלושה ילדים. שריפה.
 
היום יוגש כתב אישום נגד החשודים. אחד היעדים המרכזיים שהצבתי למשטרת ישראל, שכזכור — לצד המשימות החדשות שעומדות כרגע בראש סדר העדיפויות והנובעות מהמאמץ הלאומי לבלימת התפשטות נגיף הקורונה, ליבת העשיה שלה היא המאבק בפשיעה — היא המאבק בפשיעה בחברה הערבית. אני רוצה לשלוח מכאן יישר כח לאנשי היחידה על הפענוח הטוב והמהיר של הרצח הטראגי הזה. הוא לא ינחם את בני משפחתה, אבל יעשה קצת צדק בתוך האסון שחוו. יהי זכרה ברוך".

רשת דרור בתי חינוך

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com