המאבק בקורונה | הכנסת אישרה את הצעת החוק להגבלת ההפגנות בזמן סגר מלא - 0404
המאבק בקורונה | הכנסת אישרה את הצעת החוק להגבלת ההפגנות בזמן סגר מלא עמוס בן גרשום, דוברות הכנסת

המאבק בקורונה | הכנסת אישרה את הצעת החוק להגבלת ההפגנות בזמן סגר מלא

מליאת הכנסת אישרה הלילה (לרביעי) בקריאה שנייה ושלישית את התיקון לחוק הקורונה, אשר מאפשר להגביל את הזכות להפגנה במהלך תקופת הסגר. על פי החוק, הפגנות יתאפשרו רק במרחק של קילומטר מהבית ובקבוצות של עד 20 איש. בחוק תמכו 46 חברי כנסת ו-38 התנגדו.

על פי ההצעה, הממשלה תוכל להכריז על "מצב חירום מיוחד בשל נגיף הקורונה" למשך שבוע, אם שוכנעה בהתפשטות רחבה של הנגיף הגורמת לפגיעה חמורה בבריאות הציבור ובתנאי שתקנות הסגר עומדות בתוקף. את ההכרזה תוכל הממשלה להאריך לתקופות נוספות של שבוע עד סה"כ 21 ימים, והיא תובא לוועדת החוקה בסמוך להחלטה על ההארכה, והוועדה תוכל לבטל את ההכרזה בדיעבד. הממשלה באישור ועדת החוקה יכולה להאריך את ההכרזה לתקופות נוספות של שבועיים, כל עוד תקנות הסגר בתוקף.

גם ב"מצב חירום מיוחד" שיוכרז בעת סגר, לא ניתן יהיה למנוע לחלוטין תפילות, הפגנות או טקס דתי, אך ניתן יהיה לקבוע הגבלות על ההתקהלות בהם, לרבות הגבלה על מספר המשתתפים. כמו כן ב"מצב חירום מיוחד", ניתן יהיה להגביל את היציאה של אדם להפגנה, עד למרחק המותר ליציאה ממקום המגורים, העומד בתקנות הנוכחיות על 1000 מטר.

לצד זאת, ניתן יהיה לצאת לטיפול רפואי גם אם אינו "טיפול רפואי חיוני" וכן כי אדם עם מוגבלות השוהה במסגרת חוץ ביתית יוכל לבקר את הוריו או את האפוטרופוס שלו.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com