סמוטריץ': "אם נתניהו לא מפטר את מנדנבליט על שורת האיומים שמפזר - מגיע לו שיכריז עליו כנבצר" - 0404
סמוטריץ': עדינה ולמן, דוברות הכנסת

סמוטריץ': "אם נתניהו לא מפטר את מנדנבליט על שורת האיומים שמפזר – מגיע לו שיכריז עליו כנבצר"

ח"כ בצלאל סמוטריץ' התייחס הערב (שלישי) להקלטת מנדלבליט בה הוא נשמע אומר כי "נבצרות נתניהו לא ירדה מהפרק" וקרא לראש הממשלה לפטר את היועמ"ש.

סמוטריץ': "‏אם נתניהו לא מפטר את מנדנבליט על שורת האיומים החצופה וחסרת הסמכות הזו שהוא מפזר במודע בסיבוב הופעות תקשורתי חריג – מגיע לו שמנדנבליט יכריז עליו כנבצר. מי שמזלזל כך במיליון וחצי מצביעים שבחרו בו ומאפשר ליועמ"ש להשפיל ולרמוס אותם פשוט לא ראוי לאמונם ולא יכול להיות ראש ממשלה.

‏אין מילים לתאר את גודל ההזיה במחשבה שיועץ משפטי יכול להחליט שראש ממשלה לא מתפקד "מהותית" כמו שהוא חושב שהוא צריך לתפקד ואז להדיח אותו מתפקידו באקט שהוא לא פחות מהפיכה שלטונית. יועץ שהלך לאיבוד רחוק כל כך מעיד שאי אפשר לסמוך על שיקול דעתו בשום דבר וצריך לצאת לנבצרות מיידית.

‏האיום המאפיוזי והמופרך של מנדלבליט על "נבצרות מהותית" חושף למעשה את הסכנה שבכל תפיסת המשפט "המהותי", שכביכול רק "מתעלה מעל לפורמליסטיקה טכנית לרובד אמיתי ומהותי יותר" אבל בפועל מתנתקת מהחוק, משלטון החוק, ומהוודאות המשפטית, ומעניקה כח לא דמוקרטי, לא קונבנציונלי ולא מוגבל למשפטנים".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]