המנהל האזרחי נתן אור ירוק: מערת המכפלה תונגש לנכים - 0404
המנהל האזרחי נתן אור ירוק: מערת המכפלה תונגש לנכים 0404

המנהל האזרחי נתן אור ירוק: מערת המכפלה תונגש לנכים

וועדת התכנון במנהל האזרחי אישרה לפני זמן קצר את הנגשת מערת המכפלה ובכך הוסר למעשה הגורם המעכב האחרון בדרך להנגשה.

בשבוע שעבר התקיים דיון בוועדת התכנון של המנהל האזרחי בו הוצגו התנגדויות עיריית חברון וארגון השמאל 'עמק שווה' לביצוע ההנגשה. הצעד הבא עד להנגשה בפועל הוא מכרז קבלנים לביצוע עבודה במקום ומיד לאחריו תחל ההנגשה בפועל ללא עיכוב נוסף.

ארגון זכויות האדם בצלמו, אשר נאבק להנגשת מערת המכפלה: "מדובר ביום היסטורי לזכויות אדם. יום בו נקבע כי זכויות האדם הן לכולם, גם לתושבי יהודה ושומרון. חופש הפולחן וחופש הנגישות הנם מאבני היסוד של חוק יסוד כבוד האדם וחירותו. בבצלמו מברכים את כל הנוגעים בדבר, ראש הממשלה ושרי הביטחון בנט וגנץ. בצלמו ימשיך לעקוב ולוודא כי ההנגשה אכן תצא לפועל בהקדם ללא שום דחייה נוספת, מזערית ככל שתהיה".

ח"כ קטי שטרית: "שחר של יום חדש בחברון! ועדת התכנון של המנהל האזרחי אישרה את הקמת המעלית הנגישה במערת המכפלה. בשנה וחצי האחרונות התקדמנו עקב בצד אגודל לעבר היעד ועברנו את כל המשוכות. כמי שמלווה את הנושא מקרוב אמשיך לעקוב עד להנגשה בפועל של האתר השני בקדושתו לעם היהודי".

יו"ר סיעת ש"ס , ח"כ מיכאל מלכיאלי, מראשי המאבק להנגשת מערת המכפלה: "בשורה טובה לפתוח איתה את השנה. סאגה של שנים רבות הגיעה לסיומה, לאחר אין ספור דיונים בוועדות השונות ומכתבים רבים בנדון. המעלית ושביל הגישה יסייעו מאוד לאנשים עם מוגבלויות שנדרשו עד כה לעבור מסכת יסורים שלמה עד להגעה למערת המכפלה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]