יום הכיפורים באנגליה: צלב קרס בקהילה היהודית בקינגסווד שבבריסטול - 0404
יום הכיפורים באנגליה: צלב קרס בקהילה היהודית בקינגסווד שבבריסטול bristolpost

יום הכיפורים באנגליה: צלב קרס בקהילה היהודית בקינגסווד שבבריסטול

צלב קרס ענק בצבע ניאון רוסס אמש (שני) על מכוניתו של אדם יהודי באנגליה, ממול מקום מגוריו.

ניק ביין (Nick Bayne) שצפה במחזה המזעזע סיפר: "הייתי המום לחלוטין כשראיתי את סמל השנאה הענק על הרכב בדרך ווטרס, קינגסווד. זה נורא, זה אגרוף בטן.

אני ואשתי, נכדה של ניצולת שואה, מרגישים חרדים מכך – זה היה ממש בסמוך למקום מגורינו. פעם הרגשנו שזו שכונה בטוחה למדי, זה הביא אותנו לקצה. יש הרבה יותר שנאה, הרבה יותר אנוכיות, ותנודה לעבר לאומניות".

ביין הדגיש כי הוא חושש שהוונדליזם הגזעני הוא סימן למתיחות גוברת ברחבי העיר והמדינה. האירוע דווח למשטרת אבון ומשטרת סומרסט.

סגן ומ"מ יו"ר ההסתדרות הציונית העולמית, יעקב חגואל: "הסתה ומקרי אנטישמיות כלפי יהודים לא פוסחים גם ביום הכי קדוש בשנה, יום הכיפורים. פושעי השנאה האנטישמיים יודעים בדיוק מתי לכוון את המטרה שלהם .

אני מודה למשטרה המקומית שמטפלת בעניין הזה במלוא הרצינות אבל זה לא מספיק. חייבים יד קשה והתראה עם ענישה כבדה, שלא תיתן לאותם מפגעים חופשיות לעשות את זממם כלפי היהודים בכל מקום ברחבי העולם".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]