נציב תלונות הציבור החליט שלא להתערב בפרשת בן ארי, קרא לחדד את "הציווי לקיים את החוק" - 0404
נציב תלונות הציבור החליט שלא להתערב בפרשת בן ארי, קרא לחדד את יונתן זינדל, פלאש 90

נציב תלונות הציבור החליט שלא להתערב בפרשת בן ארי, קרא לחדד את "הציווי לקיים את החוק"

השופט (בדימוס) דוד רוזן, נציב תלונות הציבור על מייצגי המדינה בערכאות, דחה הבוקר (שלישי) את הקבילות שהוגשו כנגד עורכת הדין ליאת בן ארי, בעניין חריגות הבנייה המיוחסות לה.

הנציב קבע כי "אין בסמכותו לדון בטענות המועלות בתלונה, אשר אין חולק כי עליהן להיבחן כראוי, וללא משוא פנים, בידי הגורמים המוסמכים לכך (הועדה המקומית וגופי האכיפה על פי חוק) – ככל אזרח אחר – ויש לאפשר לגורמים אלה לבצע את פעולתם כדין בלא הפרעה או התערבות".

עם זאת, בהחלטתו שלא להתערב בעניינה, ציין את החשיבות בכך שמשרתי ציבור בכירים יקפידו על הכללים – וקרא ליועץ המשפטי לממשלה, ד"ר אביחי מנדלבליט, לחדד את הדברים: "לא ניתן שלא לומר בקול רם וברור, כי משרת ציבור, בטח ובטח משרת ציבור המכהן במשרה בכירה, מצווה להקפיד ולהיזהר בהליכותיו קלה כבחמורה, שלא רק בעת עשייתו בתפקידו הציבורי.

עיני הציבור נשואות אליו ואל כלל התנהגותו ואופן קיום החוק על ידו, והכל, ובצדק, ללא הנחות ומחילות. לאמור, שלהבת בארזים, אף אם מדובר בשלהבת קטנה ואפילו גץ, עלולה להשתלהב ולהבעיר אחרים, הרואים בעיניהם ועושים כמותם.

חשוב כי היועץ המשפטי לממשלה, ראש וראשון לאנשי המשפט בשירות הציבורי, העומד בראש המערכת המשפטית של הרשות המבצעת, ונושא באחריות לשמירת שלטון החוק בכל רשויות השלטון – יאמר את דברו בחובה המוטלת על משרתי הציבור:

לשוות לנגד עיניהם כל העת, הציווי הבסיסי לשמור ולקיים החוק, ולטפח ההכרה כי המה משמשים במידה רבה אות ודוגמה לכלל האזרחים במדינה". בהמשך לדברים אלה המליץ הנציב רוזן ליועץ המשפטי לממשלה לקבוע בהנחיות היועמ"ש כללי התנהגות למשרתי הציבור, שלא במסגרת תפקידם הציבורי.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]