כבר בשנת הקמתה: פלוגת ״חנית״ זכתה בהצטיינות מאו״ג איו״ש - 0404
כבר בשנת הקמתה: פלוגת ״חנית״ זכתה בהצטיינות מאו״ג איו״ש דובר צה"ל

כבר בשנת הקמתה: פלוגת ״חנית״ זכתה בהצטיינות מאו״ג איו״ש

לרגל סיום השנה התקיים טקס יחידות מצטיינות מפקד אוגדת איו"ש לרגל ראש השנה. בין היחידות המצטיינות, נמנתה פלוגת חנית, הפלוגה החדשה של יחידה 636 (יחידת האיסוף הקרבי של פיקוד המרכז), שהוקמה ב-1 בינואר 2020. 

רק אמש סיכלה פלוגת חנית פיגוע ומנעה השלכת בקבוקי תבערה לעבר בסיס צבאי, בפעולה בה נפצעו שני מחבלים.

מלבד סיכול הפיגוע אמש, בטווח זמנים של שמונה חודשים, הספיקה הפלוגה לצאת ללמעלה מ-380 פעילויות מבצעיות ב-56 מוקדים במרחב אוגדת איו״ש, וסיכלה 48 פיגועים.
בין פעולותיהם הבולטות של לוחמי הפלוגה, נמנים סיכול חוליית מחבלים אשר השליכו מטענים ובקבוקי תבערה לעבר מתחם קבר רחל, סיכול חוליית מחבלים אשר השליכו בקבוקי תבערה ואבנים סמוך לכפר דיר ניזאם, וסיכול חוליית מחבלים שהשליכו בקבוקי תבערה במשך תקופה לעבר ציר מרכזי באזור חלמיש.

את הצטיינותם קיבלו חיילי ומפקדי הפלוגה על מתן מענה מבצעי מקצועי וחד בגזרה. הגדוד פועל מתוך ערכים, ואנשיו ידועים בעשייה איכותית ובסטנדרט מקצועי גבוה.
הפלוגה מתאפיינת בשיטות עבודה ייחודיות המותאמות לתפקידם כלוחמי איסוף הפועלים במרחב איו״ש במארבי ירי, איסוף מידע מודיעני, וסיכול טרור בדגש על טכניקות הסוואה מיוחדות.

מפקד פלוגת חנית, סרן ע׳, אמר: ״שמחנו מאד על קבלת ההצטיינות, אותה קיבלנו בזכות חתירה למצוינות, מקצועיות ודבקות במטרה. בנוסף לכך הצלחנו להשיג את היעדים שהצבנו לעצמנו עם הקמת הפלוגה בזמן כה קצר. אנו גאים לשרת את מדינתנו, נמשיך לפעול, להגן ולשמור על ביטחונם של אזרחי מדינת ישראל״.

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]