רב החטיבה הדרומית מספר על ההכנות בצה"ל ליום הכיפורים: "חווייה ישראלית ייחודית" - 0404
רב החטיבה הדרומית מספר על ההכנות בצה 0404

רב החטיבה הדרומית מספר על ההכנות בצה"ל ליום הכיפורים: "חווייה ישראלית ייחודית"

הרב יואל עמר, המשרת כרב החטיבה הדרומית באוגדת עזה בכמה מילים לקראת יום הכיפור: "ברצוני לשתף אתכם בחווייה הישראלית הייחודית שעוברת עליי בימים אלו. תמיד סביב החגים ישנה תכונה והמולה רבה סביב הרב.

"בפרק זמן קצר צריך לנפק לכל נקודה בגזרה סידורי סליחות, מחזורים,שופר כשר, סימנים לסדר ראש השנה, לעבור אצל כל חייל וחייל שמעוניין לצום, ולתדרך אותו באופן אישי על אופן הצום שנכון לו על פי ההלכה (מה שמושפע ממידת המבצעיות של התפקיד שלו והיכולת האישית שלו לעמוד בה בעת צום), להעמיס אינטר (משאית צבאית) בברזלים, לייסטים, סכך, בד וכו' ולחלק באופן מדוייק לכל מוצב וצק"ם בכדי שלא ייחסר לאף אחד חלילה סוכה כשרה למהדרין,לחלק ארבעת המינים בכל מוצב ולכל חייל המעוניין לקיים את המצווה, וכמובן להעביר שיעורים והסברים על מהות החגים באגדה ובהלכה בכדי לחבר את כל מי שרוצה אל קדושתם של הימים הבאים עלינו לטובה.
השנה באופן מיוחד התווספה לנו – הרבנים הצבאיים הרבה עבודה, שכן בשל נגיף הקורונה שמשתולל, נאסר על אזרחים או חיילים במילואים להגיע למוצבים, ולכן צריך לאתר בכל מוצב חייל שמסוגל להיות חזן בתפילות הימים הנוראים, לוודא שיהיה מניין בזמן ושכל חייל שירצה יוכל להתפנות ממשימותיו לטובת התפילה, לארגן מי שיעביר את סדר הסימנים בראש השנה וכן חייל שמסוגל לתקוע בשופר כהלכתו, לתדרך אותו ולוודא שהוא אכן יוכל להוציא את כולם ידי חובה, ובנוסף לכך לפזר הרבה סוכות וסטים של ארבעת המינים במתחמים שונים בכדי שיוכלו כל החיילים לקיים את המצווה לאור מגבלות הקורונה. בקיצור- עבודה רבה וענפה.

אבל באופן מיוחד במינו, כתוצאה מכל המאמץ הרוחני הזה- אנו זוכים להפגש עם הצימאון האדיר של חיילי צה"ל לקיום המצוות כהלכתן – את ההירתמות שלהם ללמוד לתקוע בשופר, את המסירות שלהם לוודא שיהיה מניין בכל התפילות, השמחה שלהם כשאנחנו באים עם האינטר המלא בסוכות וההתלהבות שלהם כשהם סיימו לבנות את הסוכה עוד באותו היום. חוויה שקשה לתאר אותה במילים- נפגשים עם העם שלנו בשיא תפארתו והדרו. "אשרי העין ראתה כל אלה", "כולך יפה רעייתי ומום אין בך". אשרינו שזכינו שאלה הלוחמים ששומרים עלינו במסירות יומם וליל. גמר חתימה טובה".

0404

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]