קרעי: "מערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל משמשת כמפלצת בעלת כמה ראשים" - 0404
קרעי: Noam Revkin Fenton, Flash90

קרעי: "מערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל משמשת כמפלצת בעלת כמה ראשים"

חה"כ ד"ר שלמה קרעי, אמר היום (רביעי) בפתח הדיון שיזם בוועדת החוקה על התנהלות בעייתית של מערכת אכיפת החוק ומערכת המשפט: "תארו לעצמכם מה היה קורה אם חס וחלילה היינו מקימים צוות למניעת הכפשת פוליטיקאים".

קרעי הרחיב: "מערכת המשפט ואכיפת החוק בישראל משמשת כמפלצת בעלת כמה ראשים: היא מאשימה את אזרחי ישראל מחד, רודפת אותם מאידך, עוקבת אחריהם ברשת ואם זה לא מספיק גם מנסה לצנזר אותם ככל שהיא יכולה.

מדובר בשימוש במשאבי ציבור כדי להגן על עובדי המערכת, אף בענייניהם האישיים, בשימוש במשאבי ציבור ובכלים חקירתיים נגד אזרחים ללא שום הצדקה או סמכות משפטית בחוק. אני יודע שהמציאות כיום מאפשרת ליועצים משפטיים ושופטים לעשות ככל העולה על רוחם אף בניגוד לחוק. אבל אין גבולות?

מילא (ואני ציני כמובן) ההתעלמות והדריסה של מערכת המשפט ואכיפת החוק את נבחרי הציבור ואת הכרעת העם, לזה כבר התרגלנו ובכל מקרה זו אשמתנו עד שנצליח לשנות זאת אחת ולתמיד, אבל להוסיף על זה גם רדיפה שיטתית אחר אזרחים? סיכול כל ניסיון לביקורת על המערכת או על עובדיה? הביקורת שלי על המערכת ידועה. אבל השיאים נשברים בכל פעם מחדש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]