ח"כ מיכל שיר דורשת: להנפיק תעודת "משפחה שכולה" גם לאחים השכולים - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ מיכל שיר דורשת: להנפיק תעודת "משפחה שכולה" גם לאחים השכולים

לאחרונה הודיע משרד הבטחון כי ינפיק תעודת "משפחה שכולה" לאלפי יתומי צה"ל, ללא מגבלת גיל, כדי שיוכלו לבקר את קברי יקיריהם בסגר.

ח"כ שיר המקדמת הצעת חוק להכרה באחים השכולים, שלחה מכתב לאגף משפחות במשרד הביטחון במטרה שגם להם יונפקו תעודת "משפחה שכולה", כדי שיוכלו לבקר את קברי אחיהם בתקופת הסגר.

כיום חיים בישראל כ-60 אלף אחים שכולים. משפחה שכולה לפי הגדרת החוק היא ההורים בלבד ואין הכרה בחוק לאחים שכולים. כשההורים הולכים לעולמם, איתם הגדרת המשפחה השכולה נעלמת.

ח"כ מיכל שיר: "הצעת החוק שיזמתי להכרה באחים השכולים קיבלה פטור מחובת הנחה ותגיע למליאה. בכך נצליח, ולו במעט, לנחם את האחים והאחיות. הנפקת התעודות ליתומי צה"ל, ללא מגבלת גיל, היא צעד מבורך, אך אני מצפה לצעד דומה גם עבור האחים והאחיות השכולים. לכן שלחתי הבוקר מכתב למשרד הבטחון כדי שינפיק תעודה כזו גם לאחים. זוכרים, אוהבים ותומכים בכל יום, לא רק ביום הזכרון".

תקלת התגובות טופלה: ניתן לשוב ולהגיב על הכתבות

מבזקיםלכל המבזקים

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com