רה"מ נתניהו שוחח בטלפון עם יורש העצר של בחריין - 0404
רה עמוס בן גרשום, לע"מ

רה"מ נתניהו שוחח בטלפון עם יורש העצר של בחריין

בהמשך לחתימה על הסכמי אברהם בשבוע שעבר, הדיפלומטים הישראלים ברחבי העולם החלו להפגש ולפתח שיח דיפלומטי עם עמיתיהם מאיחוד האמירויות ובחריין, במטרה להדק את הקשר ולחזק את היחסים והשת"פ בין המדינות.

ראש הממשלה נתניהו שוחח היום (שלישי) בטלפון עם הנסיך סלמאן בן חמד אל ח'ליפה, יורש העצר של ממלכת בחרין. מדובר בשיחה גלויה ראשונה שמתנהלת בין שני המנהיגים.

רה"מ נתניהו בתום השיחה: "זה כמה שעות שאנחנו מנהלים דיונים מאוד חשובים בקבינט הקורונה איך לעצור את התחלואה המתפרצת, איך להסב אותה לאחור. אנחנו נקבל החלטות מאוד חשובות היום, לכל המאוחר מחר, ואנחנו כמובן נביא אותן לכם אזרחי ישראל.

בינתיים נקראתי לצורך לאומי חשוב, שוחחתי עם יורש העצר של בחרין, הנסיך סלמאן בן חמד. שיחה יוצאת מן הכלל, מאוד ידידותית. חזרנו על העקרונות של הסכמי אברהם ודיברנו איך אנחנו בעצם יוצקים תוכן מהיר להסכמים בין בחרין לישראל, הופכים את השלום הזה – שלום כלכלי, שלום טכנולוגי, שלום תיירותי, שלום בכל אחד ואחד מהתחומים הללו, ואתם תשמעו על הצעדים המעשיים בקרוב מאוד".

כמו כן, השבוע התקיימה פגישה רשמית ראשונה בשגרירות ישראל במוסקבה בין הממונה הזמנית קרן כהן גת וציר יועץ מז״ת ועניינים אסטרטגיים יפעת עמדי לבין עמיתם הבחרייני, הדיפלומט מר ג'סים בלזק.
פגישה נוספת התקיימה בבאקו, בירת אזרבייג'ן, שם נפגש שגריר ישראל, ג'ורג' דיק עם מ"מ שגריר איחוד האמירויות, ובפעם הראשונה דיפלומטים משתי המדינות ניהלו שיחה בערבית. 

דוברות משרד החוץ

תקלת התגובות טופלה: ניתן לשוב ולהגיב על הכתבות

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]