מה אמרו לפיד, ליברמן ויעלון על נתניהו ועל עצמם בשנים האחרונות? לקרוא ולצחוק - 0404
מה אמרו לפיד, ליברמן ויעלון על נתניהו ועל עצמם בשנים האחרונות? לקרוא ולצחוק הדס פרטוש, פלאש 90

מה אמרו לפיד, ליברמן ויעלון על נתניהו ועל עצמם בשנים האחרונות? לקרוא ולצחוק

ד״ר גוגל עושה את העבודה. מה שאולי חלק מאיתנו הספיק לשכוח, מנוע החיפוש הגדול בעולם זוכר גם זוכר.

בשנים האחרונות התבטאו יריביו של ראש הממשלה בנימין נתניהו באמירות שמאחוריהן, כך התברר, לא היה כלום. פשוט שום דבר.

מי שמגדיל לעשות הוא ליברמן, שלא רק שהצהיר שהממשלה של נתניהו תסיים את תפקידה, הוא מיהר לעזוב את הכל ואף הצטרף אליה.

״הכלבים נובחים והשיירה עוברת״ והנה כמה דוגמאות טובות לכך:

ח״כ יאיר לפיד, הידוע בזיגזג העצום שלו ובכותרות הזיות שסיפק עם השנים, לא אכזב כאשר בינואר 2014 קבע כי בלי שלום עם אבו מאזן, אירופה תהיה נגדנו ושווקים רבים ייסגרו בפני ישראל. לפיד קבע אז ״ללא הסכם שלום, הכלכלה הישראלית תיסוג אחורה, יוקר המחיה יעלה, תקציבי החינוך, הבריאות והרווחה יקוצצו ושווקים בינלאומיים יסגרו בפנינו״.

העובדות: בלי תקופת הקורונה שפגעה בכל העולם, ישראל רשמה צמיחה גדולה, הכלכלה פרחה, הגז יוצא מהים, מדינות אירופאית חתמו על הסכמים בילטרליים עם ישראל – הסכמי סחר ועוד (ישראל-קפריסין, ישראל-יוון) הכולל הנחת צינור הגז. הסכם בילטרלי עם יפן, סין, פיליפינים, אוקראינה, ברזיל ועוד שורה של מדינות. כזכור, גם, ביקור היסטורי של רה"מ באמריקה הלטינית בספטמבר 2017 הפך את ישראל למדינה משקיפה ב"ברית הפאסיפית", בה חברות צ'ילה, מקסיקו, קולומביה ופרו.

נתניהו יצק בשנים האחרונות יסודות לקשרים עם מדינות ערב, ביקר בצ׳אד  ובעומאן ורק בשבוע שעבר חתם על הסכם היסטורי לשלום עם שתי מדינות ערביות – איחוד האמירויות ובחריין. ההסכם עם איחוד האמירויות יביא להכנסות משמעותיות לישראל כהסכם שהוגדר ״שלום תמורת שלום״. בימים אלה מנהל נתניהו שיחות עם חמש מדיניות ערביות נוספות ובהן סעודיה – למה שהפך את ישראל למעצמה שמדינות העולם חושקות בחברותה ובקרבה אליה.

דה מרקר

יו״ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, קבע ב-2015 כי ממשלת נתניהו לא תסיים את השנה (״ממשלת נתניהו הנוכחית לא תסיים את שנת 2015״), אלא שבפועל הממשלה הפכה לממשלה עם הכהונה הארוכה בתולדות ישראל – חמש שנים.

יתירה מכך, ליברמן, מיהר להזדחל לתוכה ולקבל את תפקיד שר הביטחון. בהמשך, התפטר ליברמן, שעות לאחר שמפגינים בעוטף יצאו נגדו ונגד הממשלה בעקבות ירי הרקטות המתמשך. מאז ועד לרגע זה, ליברמן נותר באופוזיציה וגם כעת אינו מפסיק לשגר כותרות שעוד יהפכו בעתיד לידיעות פלופ נוספות.

וואלה

יו״ר תלם, משה (בוגי) יעלון הבטיח לפני כמה שנים שיתמודד על ראשות הליכוד וינצח, אלא שבפועל הוא מחוץ למחנה, לא שייך לליכוד ובשנים האחרונות הפך לנבחר ציבור המזוהה בעיקר עם השמאל. מעבר לכך, יעלון (בלתי נתפס) לחץ ערב הקמת הממשלה האחרונה על בני גנץ וחבריו להצטרף ליזבק ולמפלגה הערבית המשותפת ויחד עימה להקים ממשלה ולהפיל את נתניהו.

יעלון, הבטיח בכותרת שנתן ב-20 במאי 2016 כי בעתיד הוא מתכוון להפוך לראש הממשלה: ״אתמודד בעתיד על הנהגת מדינת ישראל״.

קצת יותר מ-4 שנים חלפו מאז אותה כותרת הזויה של יעלון והמציאות הוכיחה לו כי הוא נבחר ציבור שהולך ונעלם. בשום סקר לא עבר  יעלון את אחוז החסימה עם מפלגתו ובשום צורה או דרך אינו יכול להגיע לעמדה שממנה חולמים על תפקיד ראש הממשלה. הכותרת שנתן אז, רחוקה שנות דור מהמציאות הישראלית.

0404

המזגז הראשי, יאיר לפיד, לא אכזב עם כותרת נוספת שנתן בדצמבר 2014, לאחר שקבע כי ״נתניהו עשה טעות והוא לא יהיה ראש ממשלה״. את הדברים אמר לפיד לאחר שרה״מ נתניהו פיטר אותו את לבני מהממשלה.

לפיד, היה סמוך ובטוח שעם ישראל מאחורי וייקח אותו לעבר הכסא המכובד של ראש ממשלת ישראל, אלא שבפועל לפיד איבד גובה וכלל לא היה בעמדה לאיים על התפקיד.

כיום, כ-6 שנים לאחר אותה כותרת, לפיד אף בעמדה נמוכה יותר וכל תסריט או דרך לא יביאו אותו להתמודד על התפקיד שהוא כל כך חושק בו.

וואלה

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]