אושר סופית: הארכת מועדים והקלות בהליכי הוצאה לפועל בעקבות משבר הקורונה - 0404
אושר סופית: הארכת מועדים והקלות בהליכי הוצאה לפועל בעקבות משבר הקורונה גדעון שרון, דוברות הכנסת

אושר סופית: הארכת מועדים והקלות בהליכי הוצאה לפועל בעקבות משבר הקורונה

מליאת הכנסת אישרה בקריאה שנייה ושלישית את הצעת חוק ההוצאה לפועל (נגיף הקורונה החדש – תיקון מס' 68 והוראת שעה), התשפ"א- 2020.

הצעת החוק נועדה לתמרץ תשלום של חובות וחזרה של חייבים לפעילות כלכלית, כדי למנוע מאנשים שנקלעו למשבר להידרדר למשבר כלכלי חמור וארוך. לפי הצעת החוק, ייקבעו בהוראת שעה, הסדרים מיוחדים שיחולו בהוצאה לפועל וייתנו מענה לצרכים הייחודיים שנוצרו בתקופת הקורונה.

הסדרים אלו כוללים:

• הארכת מועדים שנועדה לתת לחייבים "מרווח נשימה" שיאפשר להם להתאושש כלכלית ולהסדיר את החוב בטרם יינקטו נגדם הליכי גבייה; המשמעות היא דחייה של 30 ימים עד למועד שניתן לנקוט בו הליכי גבייה נגד החייב.
• הסדר תשלומים מיוחד שנועד להביא לתשלום החוב בתקופה קצרה של עד 24 חודשים תוך הפחתת העלויות בתיק ואי נקיטת הליכי גבייה נגד החייב
• הקפאת ביצוע של צווי הבאה, תפיסות רכבים ועיקול מיטלטלין
• מתן סמכות לרשם ההוצאה לפועל לאחד מיוזמתו את תיקי החייב בהוצאה לפועל

בדברי ההסבר נכתב: "מדינות רבות בעולם, ובהן ישראל, נקטו צעדים מרחיקי לכת כדי לצמצם את ההדבקה בנגיף ואת התפשטותו .דא עקא, הגבלות אלה, צמצמו במידה ניכרת את היקף הפעילות הכלכלית והחברתית במדינה והביאו ליצירת חייבים חדשים ולהגדלת הקושי בהחזרי חוב של חייבים קיימים .מוצע לקבוע בהוראת שעה, הסדרים מיוחדים שיחולו בהוצאה לפועל בתקופת הוראת השעה, כדי לתת מענה לקשיים שנוצרו כאמור וכדי לתמרץ תשלום של חובות וחזרה לפעילות כלכלית מלאה של המשק".

28 ח"כים תמכו בהצעה ללא מתנגדים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com