השר כ״ץ יכין תכנית לשימור המגזר העסקי פתוח בתקופת הסגר - 0404
השר כ״ץ יכין תכנית לשימור המגזר העסקי פתוח בתקופת הסגר משרד האוצר

השר כ״ץ יכין תכנית לשימור המגזר העסקי פתוח בתקופת הסגר

שר האוצר ישראל כ״ץ סיכם אתמול בלילה עם רה״מ בנימין נתניהו כי יכין תכנית לשימור המגזר העסקי-פרטי פתוח בתקופת הסגר, תוך הקפדה מלאה על התו הסגול ומניעת הדבקות.

התכנית תוצג בפני רה״מ ותועלה לדיון היום, או מחר, בקבינט הקורונה. בשיחה שקוימה בהשתתפות שר הבריאות וגורמים נוספים, השר כ״ץ הבהיר לרה״מ כי המגזר העסקי הוא הלב הפועם של הכלכלה הישראלית ויש לעשות הכל כדי לשמר את פעילותו, תוך התנהלות נכונה. יש להגביר את האכיפה במקומות בהם יש הפרה בוטה ולא באמצעות סגירת מקומות חיוניים שמקפידים על הכללים.

השר כ״ץ הדגיש כי יש לקבוע כללי אכיפה ברורים בתקופת הסגר, כולל בנושא ההפגנות. ההפקרות המוחלטת בנושא ההפגנות משליכה על חוסר הנכונות של ציבורים נרחבים לציית להוראות הסגר. גם בנושא התפילות יש לקבוע כללים ברורים בתקופת חירום זאת.

היום יקיים שר האוצר ישיבה ראשונה בנושא גיבוש תכנית ״הלב הפועם״, אליה יזומנו גם נציגי משרד רה״מ, נגיד בנק ישראל ושר הכלכלה עמיר פרץ.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]