ח"כ קטי שטרית: "מטרת ההפגנות - לזרוע הרס וחורבן" - 0404
ח דוברות הכנסת

ח"כ קטי שטרית: "מטרת ההפגנות – לזרוע הרס וחורבן"

חברת הכנסת קטי שטרית התייחסה היום (שני) להפגנות שהתקיימו מאז תחילת הסגר הנוכחי.

ח"כ שטרית: "צום גדליה שחל היום הוא עדות היסטורית לכך שחוסר סולידריות מוביל להתפוררות החברה. בערב החג ויתרנו על תפילות בבתי הכנסת ולא נפגשנו עם המשפחה המורחבת כדי למנוע את המשך התפרצות המגיפה. אבל יש קבוצה שמרגישה שהיא מעל חוקי הטבע, שהרשתה לעצמה לערוך סעודת פולחן המונית,‏ מתוך מודעות וכוונה מקיימים את ההפגנות על מנת שיהיה כאן הרס ורע, כי הם יודעים שכשהם מפגינים, שאר חלקי העם מתקוממים ומפרים את ההגבלות, אם להם מותר גם לי מותר!

הממשלה לא הגבילה את זכות המחאה, אבל הזכות הזו נוצלה לרעה ע"י המפגינים כדי לצפצף על ההנחיות ולפגוע בלכידות החברתית. סעודה המונית או מסיבות פאנג'ויה בחופי תל אביב ובמזרקה בכיכר פריז הן יריקה בפרצוף של הציבור. אין פה שום רצון להטיב עם העם או לשמור על שלטון החוק, אלא רק לזרוע הרס וחורבן ולחתור תחת סדרי שלטון. הרופאים, האחיות וצוותי הרפואה נותנים את הלב והנשמה וכורעים תחת הנטל, ומה הם מבקשים מאיתנו? "ונשמרתם לנפשותיכם".

פרופ' עפר מרין, מנהל ביה"ח שערי צדק, יעיד כי אחוז ניכר מהמטופלים במחלקות הקורונה הם אנשים צעירים ללא מחלות רקע. אתמול היו 631 חולים במצב קשה, 163 מתוכם מונשמים ועוד 16 על אקמו. אל תאמרו 'לי זה לא יקרה'. המשך המחאות מכל גווני הקשת הפוליטית כאילו אין קורונה הן זלזול בערך החיים, בצוותים הרפואיים ובעקרון הבסיסי ביותר של החברה היהודית – "ואהבת לרעך כמוך".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]