הגדוד שסיכל טרור בגוש עציון קיבל תעודת הערכה ממפקד אוגדת איו"ש - 0404
הגדוד שסיכל טרור בגוש עציון קיבל תעודת הערכה ממפקד אוגדת איו דו"צ

הגדוד שסיכל טרור בגוש עציון קיבל תעודת הערכה ממפקד אוגדת איו"ש

גדוד ״שקד״ מחטיבת ״גבעתי״ ביצע בשנה האחרונה תעסוקה מבצעית בגזרת החטיבה המרחבית ״עציון״ במשך מספר חודשים, והיום (שני) קיבל תעודת הערכה ממפקד אוגדת אזור יהודה ושומרון.

דו"צ

בעקבות הקורונה ושינויי התעסוקות המבצעיות יצא שהגדוד תפס את הגזרה המרכזית בגוש עציון למעלה מחצי שנה. בתקופה זו היה הגדוד חתום על מספר סיכולי טרור משמעותיים וכן על פעילות התקפית שהביאה למספר אפסי של פיגועים בתקופתם.

בתחילת השנה הקלנדרית סיכל לוחם מהגדוד ניסיון לפגע במתחם צומת הגוש כאשר מחבל הגיע חמוש בסכין לעבר הטרמפיאדה במקום. הלוחם ביצע ירי לעברו והמחבל נוטרל. סמ״ר ד׳, שסיכל את הפיגוע קיבל על כך תעודת הערכה מהחטיבה. במהלך תקופתם בגזרה ביצעו לוחמי הגדוד מאות מעצרים ותפיסות אמצעי לחימה לא חוקיים, זאת לאור המורכבות שבפעילות מבצעית בתקופת הקורונה.

מפקד גדוד ״שקד״, סגן-אלוף בר בשן אמר לאחר קבלת תעודת הערכה: ״גאווה גדולה עבורנו לקבל תעודת הצטיינות מאוגדת איו״ש על פועלנו בגזרה. התקופה בחטיבה המרחבית עציון היתה עבורנו משמעותית ומלמדת. הלוחמים עבדו קשה ומסביב לשעון. אנו גאים בתוצאה שהיא הבטחת בטחונם של תושבי הגזרה. שנה טובה לכל חיילי צה״ל ואזרחי מדינת ישראל!״

דו"צ

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com