לא חוק הקורונה | קרעי: "מי שמונע ואוסר הגבלת הפגנות הוא מר מנדלבליט" - 0404
לא חוק הקורונה | קרעי:

לא חוק הקורונה | קרעי: "מי שמונע ואוסר הגבלת הפגנות הוא מר מנדלבליט"

חבר הכנסת ד"ר שלמה קרעי התייחס היום (שני) לטענות לפיהן חוק הקורונה הגדול מגביל את הממשלה ביכולתה להגביל הפגנות, והבטיח כי ינסה לתקן את החוק במטרה לאפשר את הגבלתן.

חה"כ קרעי: "אל תאמינו לשקר שההפגנות מוחרגות בחוק הקורונה הגדול. היחיד שקבע שהן מוחרגות, בניגוד לחוק, הוא הוד מעלתו, היועמ"ש הכל יכול, ד"ר מנדלבליט. שימו לב לסעיף המפורש בחוק הקורונה הגדול:

סעיף 7(2) (הממשלה תקבע תקנות). (2) שמירת מרחק במרחב הציבורי, ככל האפשר, בין בני אדם שאינם מתגוררים באותו מקום מגורים, והגבלה על התקהלות במרחב הציבורי, ובכלל זה תנאים לעניין אופן קיום הפגנה, תפילה או טקס דתי שהם רק אלו החיוניים למניעת התפשטות נגיף הקורונה, ובלבד שלא יהיה בהם כדי למנוע קיום הפגנה, תפילה או טקס דתי, והכול בלי לגרוע מהוראות פסקה (1); כלומר על פי החוק:

1. אין שום הבדל בין תפילות לבין הפגנות. 2. הממשלה רשאית להתקין תקנות גם על הפגנות וגם על תפילות כל עוד היא לא אוסרת אותן. 3. אפשר לקבוע קפסולות ושאר הרחקות לשמירה על בריאות הציבור. 4. כמו שהממשלה התקינה תקנות וקבעה מתווה לתפילות, כך בדיוק אפשר לעשות זאת לגבי ההפגנות, על פי החוק.

אבל, מי שמונע ואוסר זאת על הממשלה, בגיבוי מוחלט של שרים חסרי אחריות ופופוליסטים מגוש כחול לבן, הוא מר מנדלבליט. יתרה מכך, הוא עצמו אישר לגורמי המקצוע במשרד הבריאות לגבש מתווה להפגנות, אך דרש כי המתווה לא יעוגן בתקנות אלא יהיה המלצה בלבד ללא כל סמכויות אכיפה. פשוט לא יאומן.

התפשטות הקורונה והשלכותיה, הציבור שכבר אין לו סבלנות לרוח העיוועים הזו ושאיננו מקפיד על ההנחיות בתואנה כזו או אחרת הנשענת על החריגה של ההפגנות, הכל על אחריותם של אלו שממשיכים לרקוד את הריקוד המושחת של הדמוקרטיה על ההרס והחורבן שגרמו במו ידיהם.

כבר ביום חמישי בקשתי בדיון בוועדת החוקה להכניס סעיף לתקנות כך שיחולו באופן שווה בכל המרחב הציבורי כולל הפגנות, אבל מיד הזדעקו שם כל יפי הנפש וזה לא צלח.

אנחנו כציבור, המתנגדים לשלטון היועמ"שים המגוחך, צריכים קודם לשמור על ההנחיות, על בריאותנו ועל חיינו, למרות הכעס והתסכול אל מול המראות המבישים של הפיגועים הבריאותיים ההמוניים המתקיימים בשם הדמוקרטיה ותוך רמיסת הדמוקרטיה.

את חופש העיסוק מגבילים את חופש הדת מגביליםאת חופש התנועה מגביליםאבל את חופש ההפגנה? חס וחלילה. הכל בחסותו של מנדלבליט שכבר מזמן היה צריך ללכת הביתה ולהישפט על חריגה מסמכות ואיום על הדמוקרטיה הישראלית ועל מתן לגיטימציה וגיבוי לאנרכיזם, עוד לפני שמתחילים להתעסק בכלל בתיקים הלא סגורים שלו.

אמשיך לנסות להכניס תיקון לחוק כך שתבוטל לחלוטין החרגת ההפגנות או לחילופין להכניס הגבלות בתקנות בדיוק כמו התפילות ללא שום שיקול דעת של היועמ"ש".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]