הרב אליקים לבנון: "בן אוליאל לא ביצע את הרצח בדומא" - 0404
הרב אליקים לבנון: 0404

הרב אליקים לבנון: "בן אוליאל לא ביצע את הרצח בדומא"

הרב דב ליאור והרב אליקים לבנון קוראים לבדוק מחדש את פסק הדין בפרשת דומא, ומבקשים מהציבור לתמוך בעמירם בן אוליאל. הרבנים טענו כי יש לפעול בכדי להוציא את הצדק לאור, ולאפשר לעמירם להילחם על חפותו.

הרב דב ליאור, רבה של קרית ארבע לשעבר, תיאר את מה שעבר עמירם: "שפטו אותו לשלושה מאסרי עולם. הוא מכחיש את כל המיוחס לו, הדבר הזה כואב ביותר למי שאכפת לו ההתיישבות בארצנו הקדושה, אכפת לו הריבונות של עם ישראל בכל מרחביה, והרבה אנשים שאכפת להם רוצים להגיש ערעור על הפסק הזה".

הרב ליאור פנה לציבור בבקשה: "כל מי שרק יכול לסייע, לתרום, כדי שהצדק יצא לאור. שאם נעשה חלילה פה איזשהו עוול, זה לא רק הבעיה של הסבל של אותו אדם. ואין לי ספק שכל מי שיכול לתרום ולעזור פעול לא רק לטובתו האישית של אותו אדם, אלא לטובת עם ישראל.. מקווה שלא ירחק היום שיתקיימו דברי הנביא "כי ציון במשפט תיפדה ושוביה בצדקה", הלוואי שזה יהיה בקרוב בימינו ונזכה לראות את הצדק יוצא לאור".

בסוף דבריו ברך הרב ליאור את הציבור בברכת כתיבה וחתימה טובה, ואיחל שבשנה הבאה נזכה לשנת גאולה וישועה "לא להתייאש. חז"ל אומרים 'אפילו חרב חדה מונחת על צווארו של אדם אל ימנע עצמו מן הרחמים'. עלו והצליחו".

הרב אליקים לבנון, רב המועצה האזורית שומרון וראש ישיבת אלון מורה: "חבר אמת שלנו נתון בצרה. עמירם בן אוליאל נידון לשלושה מאסרי עולם על לא עוול בכפו. לי ברור שאין ידו ברצח שטוענים ביצע, הוא לא ביצע את המעשה הנפשע הזה. כולנו יודעים שזה מעשה נפשע, לא הוא שביצע אותו. יש עדויות ברורות, אבל ביהמ"ש לא התחשב בהן וגזר עליו שלושה מאסרי עולם.

הוא ומשפחתו במצוקה, עם ישראל כולו במצוקה. אני קורא לכל אחד ואחד להתגייס למאבק כדי להוציא אותו חף מפשע ולשחרר אותו מכל אשמה, הן בתפילותינו בראש השנה והן במעשה ידינו בתרומה שיש בה ממש. אני קורא לכל אחד להרים את תרומתו בעין יפה ובלב נדיב, כדי שנגייס את טובי הכוחות שיוכיחו את חפותו של עמירם בן אוליאל".

עשרות רבנים משלל גווני הציונות הדתית חתמו על מכתב תמיכה בקמפיין הסיוע המשפטי לעמירם בן אוליאל, בו קראו לסייע לקמפיין וקבעו כי הרשעתו על בסיס הודאה שהוצאה בעינויים היא מעשה פסול וכי היה די בכך בכדי לשחררו. בין הרבנים: הרב דב ליאור, הרב חיים דרוקמן, הרב מאיר מזוז, הרב צבי טאו, הרב אליקים לבנון, הרב שמואל אליהו, הרב שמחה שטטנר ועוד.

נכון לשעה זו, נאספו כבר מעל מיליון ₪ עבור בן אוליאל, על ידי למעלה מ 3700 תורמים שונים.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com