בשל עומס על המעבדות: רוב מתחמי הדרייב-אין לבדיקות קורונה ייסגרו ליומיים - 0404
בשל עומס על המעבדות: רוב מתחמי הדרייב-אין לבדיקות קורונה ייסגרו ליומיים יוסי זלינגר, פלאש 90

בשל עומס על המעבדות: רוב מתחמי הדרייב-אין לבדיקות קורונה ייסגרו ליומיים

רוב מתחמי הדרייב-אין לביצוע בדיקות קורונה לא יפעלו החל ממחר למשך יומיים, ויחזרו לפעילות מלאה ביום שישי בבוקר. המהלך נועד למיקוד בן יומיים במתן תשובות לבדיקות המעבדה שנלקחו עד כה, בשל עומס על המעבדות.

מפקדת "אלון" של פיקוד העורף, בשיתוף מגן דוד אדום וקופות החולים, מפעילים כיום מעל ל-20 מתחמי דרייב-אין ברחבי הארץ, בהתאם לנתוני התחלואה ברשויות המקומיות.

מאז הקמת המפקדה, נרשמה עלייה משמעותית בכמות החוקרים, והודות לשיתוף הפעולה מצד הרשויות המקומיות, האזרחים, מד"א וקופות החולים, עלתה כמות הנבדקים המגיעים להידגם במתחמי הדרייב-אין.

בעקבות זאת, עלתה כמות הדגימות היומית לשיא של יותר מ-55,000 דגימות ביום, עובדה שגרמה לעומס על המעבדות בכל הארץ, אשר קיבולתן המרבית, נכון להיום, עומדת על כ-50,000 בדיקות ליום בכלל המעבדות.
הפסקת הבדיקות הזמנית במתחמי הדרייב-אין נועדה להקל על המעבדות ולאפשר להן ולקופות החולים להחזיר את תוצאות הבדיקות בתוך זמן קצר, במטרה לסייע במאמץ הלאומי לקטיעת שרשרת ההדבקה.

מצה"ל נמסר כי בפתח-תקווה, נתניה, גבעת שמואל, חולון ואשדוד ימשיכו מתחמי הדרייב-אין לפעול גם בימים רביעי וחמישי, זאת לאור רמת התחלואה ברשויות אלה. ההפניה למתחמי הדרייב-אין תתבצע לערים אלו דרך קופות החולים או מד"א. לא תינתן בדיקה ללא הפניה מסודרת.

בצה"ל מדגישים כי מיום שישי ולאורך כל תקופת החגים, לרבות בחול המועד ובשבתות, יפעלו מתחמי הדרייב-אין כרגיל.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]