"לא נוכל למסור את העילות לסגירת התיקים" | הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה העוסקים בחשד לעדות שקר לטובת אשת רה"מ - 0404
אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

"לא נוכל למסור את העילות לסגירת התיקים" | הפרקליטות סגרה את תיקי החקירה העוסקים בחשד לעדות שקר לטובת אשת רה"מ

פרקליטות מחוז ירושלים הודיעה היום (שלישי) לאפי אזולאי, אב הבית במעון ראש הממשלה, כי התיק הפלילי בגין מעורבותו במסירת תצהירי שקר ועדויות שקר לטובתה של שרה נתניהו ייסגר, ויועבר לבחינה באפיק המשמעתי, באמצעות נציבות שירות המדינה, בהיותו עובד ציבור. 

לגבי שתי עובדות המעון, אשר נחקרו בחשד למסירת תצהירים כוזבים במסגרת הליך בבית הדין לעבודה, החליטה הפרקליטות כי במכלול הנסיבות התיק בעניינן ייסגר אף הוא. 

מהפרקליטות נמסר כי "בהתאם לתיקון בסעיף 62 לחוק סדר הדין הפלילי, לא נוכל למסור את העילות לסגירת התיקים.

במסגרת הליך בבית הדין לעבודה, בו הגישה עובדת מעון רה"מ לשעבר, שירה רבן, תביעה נגד שורה של נתבעים ובהם משרד ראש הממשלה ואשת רה"מ, שרה נתניהו, פנתה אחת העובדות שמסרה תצהיר ועדות בבית הדין מטעמה של הגב' שרה נתניהו אל הלשכה המשפטית במשרד רה"מ, וטענה כי התצהיר והעדות שמסרה מטעמה של הגב' נתניהו כללו חלקים שאינם אמת. העניין הועבר לחקירה של היחידה הארצית לחקירות הונאה בלהב 433. לאחר בחינת חומר הראיות, הגיעה הפרקליטות למסקנה כי אין להעמיד לדין פלילי את המעורבים. בצד זאת, כאמור, הוחלט להעביר לבחינה באפיק המשמעתי את עניינו של אזולאי".

עו"ד בן גביר על סגירת התיק של עובדת ראש הממשלה שהוא מייצג: "שמח שגם בפרקליטות הבינו את מה שאמרתי מהרגע הראשון: אין בסיס לחקירה, אין בסיס לטענות ואין שום תקדים לאירוע כזה. אם היא לא הייתה עובדת אצל נתניהו איש לא היה חוקר אותה והגיע הזמן שהמשטרה תנצל את יכולתיה ותשקיע את זמנה בטיפול בפשעים ולא במעורבות בפוליטיקה".

 

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]