מצטיינת הנשיא שעלתה ממולדובה והחליטה להתגייס: "זה חלום בשבילי" - 0404
מצטיינת הנשיא שעלתה ממולדובה והחליטה להתגייס: דובר צה"ל

מצטיינת הנשיא שעלתה ממולדובה והחליטה להתגייס: "זה חלום בשבילי"

ט', בת 22, שהתגייסה עם גרעין צבר וכיום גרה בירושלים – קיבלה את אות מצטיינת הנשיא לאחר שירות צבאי ביחידת "עוקץ" שבחטיבת המרום.

היא נולדה במולדובה, ועלתה לישראל לשנה של לימודים בבית הספר הבינלאומי באוניברסיטה העברית, אחריה החליטה להתגייס לצבא וידעה בדיוק לאן היא רוצה להגיע: "תמיד רציתי להגיע לישראל, זה היה חלום בשבילי. גדלתי בקהילה יהודית, בדקתי על יחידות שונות וידעתי שאני רוצה להגיע לעוקץ ולשרת שירות משמעותי".

ט' התגייסה בנובמבר 17' ליחידת עוקץ, עשתה טירונות בגדוד אריות הירדן והגיעה להיות לוחמת בעוקץ.
כאשר הכלבה שלה ביחידה, השותפה שלה, הגיעה לגיל זקנה, ט' הטיסה אותה לבית הוריה במולדובה, שם תוכל להזדקן בחיק המשפחה של ט', אותה לא ראתה המון זמן בעקבות משבר הקורונה.

על הקשר עם כלבתה היא מספרת: "אני חושבת שכל פעם תוך כדי משהו שעשיתי, תמיד יש את החשיבה הזאת – לפני שאתה חושב על עצמך אתה חושב על הכלב. עם כל מה שקורה לך, אתה חושב האם הכלב בסדר. אם אתה בתנאים לא תנאים, אתה חושב על טובת הכלב שלך ואתה דואג לו קודם. ברגעים כאלה ראיתי שהכלבה שלי נמצאת איתי, וזה משהו שמאוד החזיק אותי".

אחרי שכלבתה הראשונה לילה השתחררה, קיבלה ט' שותפה לוחמת חדשה בשם איה.

ט' הספיקה להשתחרר מצה"ל, וממשיכה לפרק הבא – לימודים באוניברסיטה: "הייתי רוצה שכל ילד, בין אם הוא נולד בישראל או בחו"ל יבין את החשיבות של השירות הצבאי. בתור עולה שבחרה לבוא ולהתגייס יש לי את המוטיבציה הזאת, וצריך להבין כמה שזה חשוב".

דובר צה"ל

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]