שר הדתות נגד המזלזלים בקורונה במגזר החרדי: "בגלל שאחרים יכולים להפגין נעשה גם אנחנו דברים חמורים כאלה?" - 0404
שר הדתות נגד המזלזלים בקורונה במגזר החרדי: דוברות הכנסת

שר הדתות נגד המזלזלים בקורונה במגזר החרדי: "בגלל שאחרים יכולים להפגין נעשה גם אנחנו דברים חמורים כאלה?"

שר הדתות, יעקב אביטן, תקף את הבוקר (שני), במהלך ראיון לרדיו "קול ברמה" את המזלזלים בנגיף הקורונה במגזר החרדי. השר אביטן התייחס לזלזול שנובע בין היתר מהתרת הרסן מהפגנות השמאל וההתקהלויות ההמוניות בבלפור ובמקומות אחרים.

לדברי השר אביטן: "אנשים נוטים לזלזל בנגיף אבל הוא איום ונורא, ומי שמסתובב עם נגיף הוא כמו רוצח. בגלל שאחרים יכולים להפגין נעשה גם אנחנו דברים חמורים כאלה? אני לא מבין את כל אלו שמתחסדים יתר על המידה. ההלכה אומרת שבספק פיקוח נפש לא צמים ביום הכיפורים ומחללים שבת".

עוד הוסיף שר הדתות כי "השר דרעי נאבק בממשלה והביא מתווה משופר לבתי הכנסת בימים הנוראים, כאשר בתנאים מסויימים ניתן להכניס עד מאה איש ויותר. בוודאי שהיינו רוצים יותר, אבל בכורח הנסיבות זו בשורה שנותנת מענה חשוב לציבור גדול בפרט בימים החמים הללו".

השר אביטן התייחס גם להתפטרות ליצמן מהממשלה. לדבריו: ״ישבתי ליד השר ליצמן בישיבות ממשלה וצר לי על התפטרותו, הוא אדם עתיר זכויות ואני מקווה שיחזור בו. אני לא יכול לדבר בשמו, הוא אדם פיקח עם ניסיון רב וזה מה שהחליט״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]