מתווה הסיבים עבר בממשלה | הנדל: ״מנוע לשוק התעסוקה מרחוק״ - 0404
מתווה הסיבים עבר בממשלה | הנדל: ״מנוע לשוק התעסוקה מרחוק״ דוברות הכנסת

מתווה הסיבים עבר בממשלה | הנדל: ״מנוע לשוק התעסוקה מרחוק״

לאחר מאמצים רבים, הביא היום (ראשון) שר התקשורת יועז הנדל לאישור הממשלה את מתווה האינטרנט המהיר, שנועד לפתוח ולהאיץ את פריסת תשתיות התקשורת של ישראל.

לאחר פתיחתו של מכרז הדור החמישי ובהמשך למהפכת תשתיות התקשורת, הביאה היום הממשלה לאישור החלטה היסטורית שעתידה להביא לרישותה של מדינת ישראל בתשתיות תקשורת אולטרא רחבות פס. המהלך יהפוך את ישראל למדינה עם תשתיות אינטרנט מתקדמות ומהירות, יתרום להאצתו של המשק הישראלי בצורה דרמטית ויוביל לצמיחה כלכלית משמעותית.

השר לא קיבל את עמדת הדרג המקצועי, ודרש מתווה משופר שידאג לפריסה במקביל לפריפריה ולמרכז. אזורי כדאיות כלכלית לצד אזורי כדאיות לאומית. גבולות ישראל תחילה. מדברי שר התקשורת: ״אני מברך את אזרחי ישראלי, אנו נכנסים כעת לעידן דיגיטלי חדש. הגיע הזמן שנדביק את הפער ונפרוס תשתיות תקשורת מתקדמות בכל רחבי הארץ – במרכז, בפריפריה ובגבולות.

"תשתיות תקשורת הן מנוע צמיחה אדיר לשוק התעסוקה ולתמ״ג. הן מאפשרות עבודה ולימודים מרחוק ומאפשרות תנאי חיים מתקדמים בפריפריה. בדגש על גבולות המדינה. מעוטף עזה, חולות חלוצה, גבול מצרים, הערבה, הבקעה, עמק הירדן, רמת הגולן וגבול הצפון. קו המחרשה וקו הסיב הם קו הגבול״.

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]