אדלשטיין: "נהיה ערוכים לקטיעת שרשרת ההדבקה בצורה אחרת ממה שהיה" - 0404
אדלשטיין: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

אדלשטיין: "נהיה ערוכים לקטיעת שרשרת ההדבקה בצורה אחרת ממה שהיה"

שר הבריאות יולי (יואל) אדלשטיין הודיע הערב (ראשון) בשם הממשלה כי "נהיה ערוכים לקטיעת שרשרת ההדבקה בצורה אחרת ממה שהיה".

עוד אמר בהצהרתו במסיבת העיתונאים לפני זמן קצר: "לכאורה אני אמור להגיע שמח כמי שהצעתו התקבלה, אבל זה לא המצב. במשך שלושה חודשים ניסיתי לעשות הכל עם חיים לצד הקורונה ברמות שאנחנו יכולים לחיות איתה במערכת הבריאות. לצערי זה לא המצב היום. בנסיבות שנוצרו לא נותרה לנו ברירה. במערכת הבריאות באנו לממשלה ואמרנו שעל מנת לבלום את התחלואה, הימים הנוראים ייראו ללא המשפחה הקרובה, אבל זה צו השעה.

וכששואלים אותי – אתה בטוח שכל הדברים הקשים שנעבור זה לא לחינם? אני אומר- זה תלוי בכולנו. אם באותם שבועות שיהיו ההגבלות הללו אנחנו אזרחי ישראל לא נשמור על הכללים ולא נציית להנחיות אז המצב יהיה לחינם. אבל אם נשמור על הכללים הפשוטים של מסכות, היגיינה ומרחק, ועל ההנחיות הלא פשוטות של התו הסגול – יש אור בקצה המנהרה: נהיה ערוכים לקטיעת שרשרת ההדבקה בצורה אחרת ממה שהיה. אגב, בניגוד למה שאומרים אף פעם לא היינו עם 20,30,40 חולים. פשוט לא עשו בדיקות. היום אנחנו ב 47,000 בדיקות פי עשרה ממה שהיה ביום שנכנסתי לתפקיד.

אנחנו זקוקים לשיתוף פעולה של הציבור. אני מאוד מבקש שבזמן הלא פשוט הזה נשמור על האוכלוסיה הבוגרת עם כל הרצון שלנו לחבק את הסבא והסבתא. נציע מתווה מצומצם לחגים ונאפשר לציבור להתפלל. איפשרנו מתוך התחשבות של המשק גם פעילות של המגזר הפרטי.

אם נפעל נכון נוכל לברך תכלה שנה וקללותיה תחל שנה וברכותיה".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com