מי אישר לעקוב אחרי יאיר נתניהו? | פרקליטי רה"מ דורשים לקבל לידיהם "מסמכי חקירה הכרחיים שחסרים בתיקי נתניהו" - 0404
מי אישר לעקוב אחרי יאיר נתניהו? | פרקליטי רה

מי אישר לעקוב אחרי יאיר נתניהו? | פרקליטי רה"מ דורשים לקבל לידיהם "מסמכי חקירה הכרחיים שחסרים בתיקי נתניהו"

פרקליטי ראש הממשלה, עורכי הדין בעז בן צור ועמית חדד, פנו הבוקר לבית המשפט בבקשה שיורה לפרקליטות להעביר לידיהם חומרי חקירה הכרחיים שחסרים בתיקי ראש הממשלה. מדובר בבקשה מקיפה המתייחסת לעשרות רבות של מסמכי חומרי חקירה שלא גולו.

בין היתר ביקשו הפרקליטים לקבל לידיהם ראייה מזכה שכלל לא נבחנה טרם הגשת כתב אישום בתיק 4000. מדובר בחוות דעת של משרד המשפטים ומשרד התקשורת שכלל לא נדרשו ע"י הפרקליטות, הקובעות שלא נפל כל פגם בהחלטות ראש הממשלה ושלא היה מקום לבטל החלטות שהתקבלו במשרד התקשרות בענייניה של קבוצת בזק טרם הסדר ניגוד העניינים. חוות הדעת המזכות האלה כלל לא נתפסו ע"י המשטרה ולא נבחנו טרם הגשת כתב אישום.

כמו כן דורשים פרקליטי נתניהו מסמכים הנוגעים לטענתם כי המשטרה ביצעה בתיק 2000 פעולות חקירה נגד ראש ממשלה ללא אישור היועמ"ש ובניגוד לחוק יסוד הממשלה. סעיף 17 לחוק יסוד הממשלה, שכותרתו "חקירת ראש הממשלה בתקופת כהונתו ואחריה, הגשת כתב אישום והרשעה", קובע מפורשות כך: "לא תיפתח חקירה פלילית נגד ראש הממשלה אלא בהסכמת היועץ המשפטי לממשלה".

פקרליטי רה"מ: "נראה שהמשטרה החלה בפעולות חקירה נגד ראש הממשלה בתיק 2000 כבר בחודש מרץ 2016, אבל האישור לחקירה מסוג זה ניתן על ידי היועץ המשפטי לממשלה רק ביום 10.7.2016".

גם בתיק 2000 דורשים פרקליטי נתניהו לקבל לידיהם מסמכים הנוגעים ל"שימוש פסול בקלטות ארי הרו". תפיסת הקלטות הרו, טוענים פרקליטי רה"מ, מהווה בסיס לפסילת תיק 2000: "תפישת הטלפון הנייד של ארי הרו, התבצעה במסגרת חקירה שאינה קשורה לראש הממשלה, באופן לא חוקי וללא צו, בניגוד לפסיקת בית המשפט העליון בעניין אוריך וגולן.

הקלטות ארי הרו התגלו במקרה במסגרת חקירה שלא קשורה לראש הממשלה. כשהמשטרה גילתה את ההקלטות היא ניסתה "להלבין" את החדירה הלא חוקית לנייד של ארי הרו והוציאה צווי חיפוש בדיעבד. כשהמשטרה התבקשה להסביר כיצד גילו את הקלטות, נטען שאין לכך תיעוד. די בפגמים הקיימים בתיק 2000 כדי להביא לזיכוי בתיק זה".

בתיק 1000 דורשים פרקליטי ראש הממשלה לדעת מי אישר לעקוב אחרי יאיר נתניהו. לדברי הפרקליטים: "ביום 19.1.2019 פרסמה הכתבת דנה וייס כתבה שכונתה "גרסת היועץ המשפטי לממשלה" במסגרתה הוצגו אמירות חשובות ביותר מטעמו של היועץ המשפטי לממשלה.

במסגרת הריאיון נטען שניתן אישור למשטרה לעקוב אחר יאיר נתניהו, בנו של ראש הממשלה, וכי בזכות מעקבים אלו חלה התקדמות משמעותית בחקירת "תיק 1000". במסגרת הכתבה הציגו היועץ המשפטי לממשלה ומי מטעמו את השלבים הראשונים של חקירת המבקש, והסבירו אילו אירועים התרחשו והובילו לכך שהיועץ המשפטי לממשלה אישר לרשויות החוק והאכיפה לפתוח בחקירת משטרה נגד המבקש בקשר ל"תיק 1000".

על אף הטענה שהמעקב אחר יאיר נתניהו אושר ע"י היועץ המשפטי לממשלה, לא נמצאו לכך כל אסמכתאות. גם כאן, המשטרה מודה שאין בידיה שום תיעוד לאישור לעקוב אחרי יאיר נתניהו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]