הפרקליטות משיבה לפרקליטי אלוביץ': "התמלול הוא רק כלי עזר עבור הצדדים במשפט" - 0404
הפרקליטות משיבה לפרקליטי אלוביץ': יונתן זינדל, פלאש 90

הפרקליטות משיבה לפרקליטי אלוביץ': "התמלול הוא רק כלי עזר עבור הצדדים במשפט"

הפרקליטות השיבה הבוקר (ראשון) לטענות שאול ואיריס אלוביץ' בעניין תמלילי החקירה בתיקי רה"מ, לפיהן הסתירה הפרקליטות  את תמלילי ההקלטות המסגירים תרגילי חקירה בלתי חוקיים של המשטרה לאור אלוביץ', בנו של שאול אלוביץ'.

פרקליטות המדינה: "עמדת הפרקליטות היא כי מרגע שהתמלולים וההקלטה של החקירות נמצאים בידי הסניגורים, יש לכל אחד מהצדדים את היכולת לבחון את חומר החקירות, ולהשוות ולתקן את התמלולים. הראייה הבסיסית תהיה תמיד ההקלטה עצמה, והתמלול הוא רק כלי עזר עבור הצדדים במשפט. התמלילים וההקלטות הועברו לידי הנאשמים במלואם, חלקם כבר לפני למעלה משנה.

הטלת חובה, שאינה קיימת כיום בדין, על התביעה, להעביר עדכון על כל פער בין ההקלטה לתמליל, כאשר כל החומר מצוי בידי ההגנה, אינה הגיונית וצפויה להביא לבקשות נוספות של ההגנה, שאליהן יתווספו בקשות לדחיית מועדי ההוכחות שלא לצורך.

בקשת הנאשמים לדחות את דיוני ההוכחות בתיק, על בסיס תמליל חקירה בודד, וכאשר חלק נכבד מהתמלילים מצוי בידי ההגנה לפני למעלה משנה, אינה מוצדקת, ועל מועדי ההוכחות בתיק להתחיל במועדים שנקבעו".

תגובה מהפרקליטות מגיעה לאחר שהבוקר (ראשון) שלחו פרקליטי אלוביץ' בקשה מפורטת לקבלת חומרי חקירה אשר לטענתם נעדרים מחומר החקירה שנמסר להם בידי הפרקליטות. לטענת הסניגורים, עורכי הדין ז'ק חן, מיכל רוזן עוזר, נעה פירר ותאיר בן שושן, קיימות בתיק אינדיקציות ברורות לכך שחומר חקירה רלבנטי בעניינים מהותיים לא נמסר להגנה בשלמותו, וכי בקשתם עוסקת "בניסיון לפזר את מסך הערפל מעל מהלכי ותרגילי חקירה פסולים, וחילופי דברים שהוחלפו בין גופי האכיפה והתביעה לבין עדים, חשודים ובאי כוחם". (צילום: ארכיון)

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]