תאונות עבודה ביטוח לאומי - 0404
תאונות עבודה ביטוח לאומי אורי בוים עו"ד צילום יחצ

תאונות עבודה ביטוח לאומי

על פי הגדרת הביטוח הלאומי, תאונה תיחשב כתאונת עבודה במקרים הבאים:

  • בדרך לעבודה או מן העבודה או ממקום שהמבוטח לן בו.
  • בשעת העבודה או בעת שהמבוטח עשה להצלת או מניעת נזק לגוף או רכוש.

 חשוב לציין שהרשימה אינה סגורה, ישנם מקרים של סטיה מהדרך לעבודה ו/או ממנה שהוכרו על ידי בתי המשפט כתאונות עבודה.

גם תקיפה, תוך כדי ועקב העבודה, כולל תקיפה מינית, תיחשב כפגיעה בעבודה, אם היא גורמת לנזק גופני או נפשי ומצריכה טיפול רפואי.

לתשומת לבכם- מי שחלה בקורונה כתוצאה מחשיפה לחולה במקום העבודה – יוכר כנפגע בעבודה (מי ששהה בידוד – לא יוכר כנפגע עבודה).

מה המשמעות של עורך דין לתאונות עבודה:

בתאונת עבודה, יש להוכיח מעל כל ספק שהפגיעה נגרמה מתאונת עבודה. יש להוכיח שהתאונה נגרמה בעת העבודה או עקב העבודה. הניסיון מוכיח כי נפגעים שהתייעצו עם עורכי דין לתאונות עבודה, מקסמו את הפיצוי שקיבלו מביטוח לאומי וחברות הביטוח.

הנטל על הוכחת פגיעה כתאונת עבודה בביטוח לאומי אינו פשוט ויש להוכיח את ההקשר הסיבתי בין האירוע לנזק שנגרם למבוטח. עורך דין לתאונות עבודה אשר לו ניסיון מעשי בהתנהלות מול חברות הביטוח והמוסד לביטוח לאומי בתאונות עבודה יכול לסייע לכם לקבל פיצוי כספי גבוה.

מבוטחים אשר נפגעו בתאונת עבודה וזכאים לפיצוי מביטוח לאומי חייבים להבין כי למרות שהביטוח הלאומי אמור להיות במהותו גוף סוציאלי לעבור את הרף של תאונת עבודה בביטוח לאומי זה עניין לא פשוט ורצוי להיעזר בעו”ד לתאונות עבודה אשר זה הוא תחום עיסוקו.

אין ספק שהכוונה מקצועית וניהול מקצועי של התיק יאפשרו למבוטחים לקבל את הפיצוי הכספי לו הם זכאים.

 

הגב

avatar
  Subscribe  
Notify of
אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: 0404web@gmail.com