רה"מ על התנהלות הפרקליטות: "היועמ"ש לא יחקור - אין מנוס מחקירה עצמאית ובלתי תלויה" - 0404
רה

רה"מ על התנהלות הפרקליטות: "היועמ"ש לא יחקור – אין מנוס מחקירה עצמאית ובלתי תלויה"

ראש הממשלה התייחס הערב, בפתח ישיבת הליכוד להתנהלות המשטרה והפרקליטות בתיקים נגדו ולניגודי העניינים והטיוחים שצפו בימים האחרונים.

לדברי ראש הממשלה: "רבים מכם דיברו איתי בימים האחרונים על מה שנחשף השבוע. כולנו ראינו את אותם גילויים מזעזעים על טיוח חקירות ושיבוש חקירות, מעשים שנעשו על ידי בכירים בפרקליטות ובמשטרה.

אתמול גילינו איך קברו חקירה שביקשה לבדוק את האמצעים הפסולים שהשתמשו בהם כדי להביא את ניר חפץ להיות עד מדינה. מח״ש רצו לחקור – בפרקליטות קברו את התיק.

חוקר בכיר בתיקים נגדי ונגד רעייתי היה בניגוד עניינים חריף בשל היותו בזוגיות עם ג׳ודי מוזס, אותה כולם מכירים כיריבה קשה שלי ושל רעייתי. אבל אותו חוקר בכיר עסק בתיקים התפורים נגדי ונגד רעייתי בניגוד לכל ההנחיות.

גם כאן מח״ש רצו לחקור – בפרקליטות קברו את התיק. אזרח ישראלי נהרג באום אל חיראן והוגדר כמחבל על לא עוול בכפו. גם כאן מח״ש רצו לחקור ובפרקליטות קברו את התיק.

למה עשו את כל זה? לא בגלל שיקולי אכיפת החוק, אלא בגלל שאמרתי שיש דברים לא ראויים שנעשים בתוך החקירות האלה ומשום כך לא רצו לחקור את הטענות על עבירות כאלה.

אי אפשר שלא להזדעזע. את ההתנהלות הזאת חייבים לחקור. אבל מי יחקור? המפכ״ל ששומר על החוקר? הפרקליט ששומר על המפכ״ל? אולי היועמ״ש? האם ייתכן שהיועמ״ש לא ידע את כל ההתנהלות הזאת? האם ייתכן שלא אישר את ההתנהלות הזאת? אני מעריך בזהירות שהיועמ״ש לא יבדוק את זה.

אין מנוס מחקירה עצמאית ובלתי תלויה. אזרחי ישראל רוצים לדעת את האמת ורק כך אפשר להבטיח את שלטון החוק והדמוקרטיה. אין דרך לטייח את זה יותר".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]