עימות במליאה | ניסנקורן: "ההצעה לחקור את הפרקליטות - שבירת כלים"; לוין: "זה נושא שחשוב לציבור עצום" - 0404
עימות במליאה | ניסנקורן:

עימות במליאה | ניסנקורן: "ההצעה לחקור את הפרקליטות – שבירת כלים"; לוין: "זה נושא שחשוב לציבור עצום"

שר המשפטים אבי ניסנקורן ויו"ר הכנסת יריב לוין התעמתו היום (רביעי) במליאת הכנסת, סביב הדרישה להקים ועדת חקירה שתבדוק ניגודי עניינים של שופטים ופרקליטים.

לוין הדגיש כי הוא מתכוון לאשר בשבוע הבא להעלות להצבעה במליאה את ההצעה של ח"כ בצלאל סמוטריץ – להקים ועדת חקירה לבדיקת ניגודי העניינים של הפרקליטות והיועמ"ש, וכן את ניגודי העניינים של השופטים. בכוונת לוין גם להמליץ לסיעת הליכוד לתמוך בהצעה.

ניסנקורן השיב על ההחלטה: "זו שבירת כלים וכללים שתייצר קרע, כך כחול לבן ובני גנץ רואים זאת. לא נוותר בנושא הזה. התעקשנו על משרד המשפטים כדי לשמור על שלטון החוק ולא להתעסק כל היום בתיקי נתניהו. ועדת שרים לא מתכנסת כבר שלושה שבועות בגלל דודי אמסלם".

למרות טיעוניו, לוין עמד על כך שמדובר בנושא שחשוב לציבור עצום, וקרא לניסנקורן שלא להטיף לו מוסר: "אתה צריך לדאוג להרחיק את מי שעושה שימוש לרעה בסמכות. אתה לא עושה את תפקידך! זה לא שלטון החוק זה ההפך מזה". גם השר אמסלם לא נותר חייב ואמר לניסנקורן: "אתה שפוט של מנדלבליט, אתה נושא כליו".

אתר 0404 מכבד את זכויות היוצרים ועושה מאמצים לאיתור בעלי הזכויות ביצירות הכלולות בכתבות. אם זיהית יצירה שאתה בעל הזכויות בה ואתה מעוניין להסירה מהכתבה, אנא פנה אלינו למייל: [email protected]